×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Cieszy oko i ekscytuje zmysły. Oto jeden z najbardziej luksusowych hoteli w Makau

  • Autor: PropertyDesign.pl / AL
  • 18 cze 2018 10:54
  • Aktualizacja: 18 cze 2018 10:55
Cieszy oko i ekscytuje zmysły. Oto jeden z najbardziej luksusowych hoteli w Makau
fot. Ivan Dupont

Morpheus to nowy flagowy hotel w kurorcie City of Dreams w Makau. Inwestorowi Melco Resorts and Entertainment marzy się, aby był początkiem nowej luksusowej marki hotelarskiej. Dlatego nie dziwi fakt powierzenia projektu pracowni Zaha Hadid Architects.

REKLAMA

Makau to chyba jeden z najbardziej popularnych celów rozrywki w Azji. W 2017 r. ten specjalny region w Chinach odwiedziło ponad 32 milionów turystów. Co ciekawe, rok rocznie turystów przybywa, co sprzyja branży hotelarskiej, która szykuje nowe, niezwykłe inwestycje. Tego lata Makau czeka wyjątkowy napływ turystów, dzięki nowemu 55-kilometrowemu mostowi Hong Kong-Zhuhai-Macau, który połączył wypoczynkowy kurort z Hong Kongiem i kontynentem.

Dokładnie w Cotai znajduje się resort City of Dreams. A w nim kasyno, dwa teatry, ponad 200 sklepów, 20 restauracji i cztery hotele oferujące 1400 pokoje. Właścicielem i operatorem jest Melco Resorts and Entertainment. Inwestor postanowił rozbudować kompleks o nowy hotel. W ramach City of Dreams powstał nowo otwarty i zarazem flagowy hotel dla resortu: Morpheus, który zaprojektowała pracownia Zaha Hadid Architects.

Hotel jak najpiękniejsze marzenie

Nazwa dla hotelu nie jest przypadkowa. Inwestor, czyli Melco Resorts & Entertainment, nazywając najnowszy hotel imieniem zaczerpniętym z mitologii greckiej - Morfeusz, czyli boga uosabiającego marzenia senne, postawił przed architektami nie lada wyzwanie. Architekci mieli zaprojektować obiekt, tak aby "zaspokoić marzenia najbardziej wyrafinowanych podróżników z całego świata".

Inwestorowi zależało na stworzeniu luksusowego hotelu, który wyjdzie poza ramy pięciogwiazdkowej standaryzacji i stanie się zwiastunem nowego standardu dla najbardziej wyrafinowanych gości. Tym samym miał wysoko podnieść poprzeczkę przyszłym inwestorom i architektom - pod względem architektury i inżynierii nowych hoteli w Chinach.

Hotel Morpheus zaoferuje 770 luksusowych pokoi, ale również ogólnodostępną designerską przestrzeń dla turystów, bogate zaplecze konferencyjne, pokoje gier, restauracje, SPA i basen na dachu.

Kiedy w 2012 r. pracownia ZHA został włączona do projektu, w miejscu powstania przyszłego hotelu istniały już fundamenty pod inny wieżowiec. Korzystając z tych fundamentów, architekci zaprojektowali 40-piętrowy budynek składających się z dwóch rdzeni, które łączą się na poziomie parteru, następnie rozdzielają, by ponownie połączyć na poziomie dachu. Zaskakujące jest to, że w tym monolitycznym budynku po środku "wyrzeźbiono" trzy otwory, które nadają nie tylko ciekawego wyglądu bryle w krajobrazie, ale również wpływają na wnętrze hotelu. Dzięki temu powstało spektakularne atrium i unikalne narożne apartamenty ze spektakularnymi widokami na miasto. Zaproponowany przez architektów układ maksymalizuje liczbę pokoi hotelowych z dostępem do widoków i gwarantuje równy rozkład pomieszczeń po obu stronach budynku.

Przejście między jednym a drugim budynkiem za pomocą serii mostów tworzą wyjątkowe przestrzenie dla barów i restauracji prowadzonych przez renomowanych szefów kuchni, w tym Alaina Ducasse'a i Pierre'a Hermé. Dwanaście szklanych wind zapewni gościom niezwykłe widoki na wnętrze hotelu i na otaczający krajobraz.

- Hotel Morpheus wyróżnia intrygujący design, ponieważ nie odwołuje się do tradycyjnych typologii architektonicznych - zaznacza Viviana Muscettola, dyrektor projektu ZHA. - Budynki Makau odwoływały się do stylów architektury z całego świata, zaś Morpheus to zupełnie nowa architektura, która wyróżnia się wyraźnie na tle miasta.

- Od samego początku wspieraliśmy wizję ZHA i determinacją architektów do przekraczania granic. Morfeusz oferuje podróż wgłąb naszej wyobraźni. Od zakrzywionych elementów zewnętrznych po dynamiczne przestrzenie wewnątrz, cieszy oko i ekscytuje zmysły. To współczesne arcydzieło, z którego mogą korzystać kolejne pokolenia - podkreśla Lawrence Ho, prezes i dyrektor generalny Melco Resorts.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie