REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

City Forum w złocie

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 27 cze 2018 12:05
City Forum w złocie
City Forum, fot. mat. pras.

Pierwszy budynek kompleksu City Forum w centrum Wrocławia otrzymał certyfikat LEED na poziomie Gold, potwierdzający energooszczędność i przyjazność środowisku. Złoty certyfikat zapewnia wysokie standardy biurowca przy zastosowaniu ekologicznych i ekonomicznych rozwiązań.

REKLAMA

City One to kolejny projekt biurowy Archicomu we Wrocławiu. W sąsiedztwie obiektu znajdują się tereny rekreacyjne, historyczny rynek oraz bogate zaplecze handlowo-usługowe.

- W City One przygotowaliśmy cały zestaw rozwiązań przyjaznych pracownikom i środowisku.
W otoczeniu kompleksu zaprojektowaliśmy rozległe zaplecze dla odpoczynku i rekreacji w postaci tzw. ogrodu miejskiego o dużej bioróżnorodności. Ponadto rozwijamy zaplecze usługowe biurowca, kreując go na multifunkcyjne centrum wydarzeń z różnorodną ofertą dla pracowników i mieszkańców – mówi Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.

System certyfikacji LEED przyznawany przez międzynarodową firmę U.S. Green Building Council promuje zrównoważone budownictwo oraz przyjazne środowisko pracy. Certyfikując City One w schemacie LEED Archicom potwierdził efektywność użytkową budynku, a tym samym zagwarantował nową podaż ekonomicznych i ekologicznych powierzchni biurowych. Deweloper kontynuuje wizję zrównoważonego rozwoju jako nadrzędnej idei w projektowaniu przyjaznych przestrzeni do pracy.

W ramach innowacji deweloper przygotowuje również program promowania zdrowego trybu życia wśród pracowników przyszłych najemców. Z jednej strony będzie on służył lepszemu zrozumieniu technologii zaimplementowanej w budynku, z drugiej będzie zachęcał do różnych form aktywności prozdrowotnych i proekologicznych. Wewnątrz obiektu powstanie też 75 stojaków rowerowych, natryski, szafki dla rowerzystów.

Kolejnym efektem dostosowania City One do wytycznych LEED jest zwiększona efektywność energetyczna oraz mniejsze zużycie wody, co w bezpośredni sposób przełoży się na obniżenie kosztów. Wdrożone rozwiązania pomogą minimalizować ilość wytwarzanych odpadów, a zastosowanie niskoemisyjnych materiałów i zagospodarowanie kompleksu zielenią zapewnią wysoką jakość wewnętrznego mikroklimatu.

– Dobra ocena pierwszego budynku kompleksu City Forum to efekt wdrażania wielu ekologicznych rozwiązań oraz projektowania przestrzeni z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju. Kluczową rolę odgrywa również położenie w centrum Wrocławia, dzięki czemu biurowiec jest świetnie skomunikowany, łatwo do niego dotrzeć samochodem, tramwajem, autobusem i rowerem. Warte podkreślenia są również wysokie oceny w zakresie dostępności do światła dziennego, widoków za oknem pozwalających o regenerację oraz otwartości przestrzeń wokół budynku. Liczymy, że ostateczny certyfikat (Post Construction), będzie równie satysfakcjonujący – komentuje Regina Gul, LEED AP, BREEAM Assessor, BREEAM In-Use Auditor

W biurowcu City One architekci zaplanowali szereg nowoczesnych rozwiązań, które przekładają się na komfort pracy i efektywność kosztową. Do biur i węzłów sanitarnych docierać będzie powietrze o regulowanej wilgotności, w ilościach przewyższających lokalne regulacje. O odpowiednią temperaturę pomieszczeń zadba elastyczny system klimatyzacji i wentylacji, który pozwoli na strefową regulację. Poziom hałasu zostanie zminimalizowany dzięki zastosowaniu trzyszybowych elementów przeszklonych. Dzięki odpowiednim instalacjom oraz oświetleniu LED zarówno w biurach jak i w częściach wspólnych, zużycie energii będzie o 53 proc. niższe w porównaniu do budynków referencyjnych, a oszczędność kosztów związanych z wykorzystaniem energii wyniesie 39 proc. Ekologiczne urządzenia sanitarne oraz specjalne systemy wykorzystujące deszczówkę pozwolą ograniczyć zużycie wody o ponad 40 proc. w stosunku do budynku bazowego. Za komfort i bezpieczeństwo użytkowników odpowiadać będzie system BMS, który zautomatyzuje pracę klimatyzacji, wentylacji, oświetlenia i ogrzewania oraz zoptymalizuje zużycie energii. Budynek wyróżniać się będzie technologiami zmniejszającymi zanieczyszczenie środowiska. Głównie poprzez zastosowanie w 100 proc. niskoemisyjnych materiałów z kilku grup produktowych. Technologia białego dachu pozwoli na ponad 90 proc. odbicie i rozproszenie energii słonecznej, co zapobiegnie powstawaniu kolejnej wyspy ciepła w mieście.

City One zaoferuje ponad 12 tys. mkw. biur i usług. Kompleks będzie gotowy na przyjęcie nowych najemców już w marcu 2019 r. W I kwartale br. ruszyły również prace budowalne dla drugiego budynku, o zbliżonej powierzchni najmu ok. 12 tys. mkw. Termin zakończenia tego etapu planowany jest na II kwartał 2020 r. Deweloper rozpoczął już proces jego precertyfikacji w standardzie LEED.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie