×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Cmentarz Centralny w Szczecinie stracił ponad 100 drzew

  • Autor: PAP
  • Opublikowano: 21 lut 2022 17:00
Cmentarz Centralny w Szczecinie stracił ponad 100 drzew
Cmentarz Centralny w Szczecinie stracił ponad 100 drzew, fot. shutterstock

Zakończyło się liczenie uszkodzonych drzew na Cmentarzu Centralnym. Wichury, która w weekend przeszła nad regionem uszkodziła ich 127, zniszczonych jest ponad 30 nagrobków – poinformował Zakład Usług Komunalnych.

REKLAMA

Trwa sprzątanie Cmentarza Centralnego, którego powierzchnia to ponad 172 hektary. W pierwszej kolejności udrażniane są aleje samochodowe oraz piesze, a także usuwane połamane drzewa, które stwarzają zagrożenie dla odwiedzających.

W ostatniej kolejności firma zewnętrzna, wspierana przez pracowników Zakładu Usług Komunalnych, zajmie się powalonymi drzewami z głębi kwater.

"Zakończyło się właśnie liczenie uszkodzonych drzew, które poleciały na ulice, chodniki, groby czy zawisły na sąsiednich drzewach. Ich ostateczna liczba to 127. W wyniku wichury uszkodzonych zostało ponad 30 nagrobków" - poinformował rzecznik prasowy Zakładu Usług Komunalnych Andrzej Kus.

Cmentarz Centralny został zamknięty w sobotę. Jak informuje Zakład Usług Komunalnych, nekropolia zostanie ponownie udostępniona odwiedzającym, gdy pracownicy pozbędą się jakiegokolwiek zagrożenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie