×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Co dalej z ruiną w centrum Łodzi?

  • Autor: UM Łódź
  • 08 cze 2022 09:16
  • Aktualizacja: 08 cze 2022 15:53
Co dalej z ruiną w centrum Łodzi?
Wojewódzki Sąd Administracyjny podjął decyzję w sprawie zawalonej kamienicy przy ul. Kilińskiego 49 w Łodzi, fot. UMŁ

Wojewódzki Sąd Administracyjny podjął decyzję w sprawie zawalonej kamienicy przy ul. Kilińskiego 49 w Łodzi. Jest wyrok, ale brakuje ważnego podpisu.

REKLAMA

Minął rok od katastrofy budowlanej przy ul. Kilińskiego. Tuż przy skrzyżowaniu z ul. Narutowicza zawaliła się część kamienicy pod numerem 49. Budynku nie da się uratować, a to, co z niego zostało, grozi dalszym zawaleniem. Dlatego dla bezpieczeństwa ruch pojazdów na ulicy został ograniczony, wstrzymano też kursowanie tramwajów.

Aby kamienicę wyburzyć, potrzeba zgody na wykreślenie jej z rejestru zabytków. Taką wydał Minister Kultury, ale sprawa trafiła do sądu, bo odwołał się od niej łodzianin, Wojciech Bednarek. 

Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzucił pod koniec maja skargę Bednarka. Jednak by wyrok stał się prawomocny, musi zostać wydany na piśmie. A z tym WSA zwleka. Bez pisma nie można rozpocząć przygotowań do wyburzenia kamienicy i przywrócenia ruchu na ul. Kilińskiego. Wyrok na piśmie jest niezbędny, aby uzgodnić z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków zasady, na jakich budynek ma zostać rozebrany.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie