×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Co nowego na budowie Deo Plazy i Granarii? Jest wiecha!

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • Opublikowano: 07 sie 2018 12:49
  • Zaktualizowano: 07 sie 2018 12:48
Co nowego na budowie Deo Plazy i Granarii? Jest wiecha!
fot. mat. pras.

6 sierpnia 2018 r. inwestorzy dwóch projektów budowlanych na Wyspie Spichrzów zaprosili na 2. Dzień otwarty obu inwestycji, a także na uroczystość zawieszenia wiechy drugiego etapu budowy Deo Plazy oraz prezentację postępów prac przy budowie inwestycji Granaria.

REKLAMA

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz miasta Gdańska i Województwa Pomorskiego, instytucji samorządowych, media i mieszkańcy Pomorza. Dla chętnych zorganizowano wizytę na placu budowy.

W czasie uroczystości Zbigniew Nowak, inwestor Deo Plazy podziękował wszystkim ekipom budowlanym, dzięki których pracy budowa została doprowadzona do swojej najwyższej kondygnacji. - To dzięki Waszej pracy możemy się tutaj dzisiaj spotkać i cieszyć się, że ta reprezentacyjna część miasta jest przywracana mieszkańcom. Pamiętam, kiedy jeszcze jako dziecko spacerowałem Długim Pobrzeżem i widziałem zrujnowane mury dawnych spichlerzy, to zastanawiałem się, kiedy Wyspa Spichrzów doczeka się swojego czasu. Na myśl by mi nie przyszło, że kiedyś będę miał w tym swój udział. Oddajemy tę część miasta mieszkańcom i ponownie wprowadzamy do niej życie - mówił Nowak.

Deo Plaza to inwestycja prywatna, powstająca wzdłuż nabrzeża Motławy, o najdłuższej linii nabrzeża w rewitalizowanej części północnego cypla Wyspy Spichrzów. Deo Plaza składać się będzie z hotelu o standardzie 4**** w części A inwestycji, w ramach której oddanych zostanie 140 pokoi, części usługowej obejmującej kawiarnie i restauracje wzdłuż nowo utworzonego nabrzeża Motławy, a także części B z 208 pokojami hotelowymi oraz ze 120 prywatnymi apartamentami. 

2 sierpnia Inwestor ogłosił, że zarządzanie hotelem powierzy międzynarodowej sieci Radisson, która na jego terenie otworzy pierwszy hotel pod swoją główną marką Radisson Hotel and Suites.

Jacek Wachowicz, prezes zarządu Immobel Poland podkreślił, że możliwość rewitalizacji tak ważnej części Gdańska to dla jego przedsiębiorstwa olbrzymie zobowiązanie. - Nasze przedsiębiorstwo istnieje od 1863 roku i za nami wiele zarówno wymagających, jak i prestiżowych projektów. Jednak zabudowa Wyspy Spichrzów od początku budziła w nas wiele pozytywnych emocji. Na terenie Granarii powstaną nie tylko hotele, apartamenty, biura. Przygotowujemy szereg przestrzeni, do których zaprosimy gdańszczan i turystów. Powstaną nowe miejsca, które mamy nadzieję szybko staną się modne i chętnie odwiedzane - mówił Wachowicz.

Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz podkreślał, że dzięki tym projektom Gdańsk może stać się największym w Europie Środkowo Wschodniej centrum konferencyjnym. - Realizacja prestiżowych inwestycji na Wyspie Spichrzów, wprowadzenie międzynarodowych sieci, które umożliwią olbrzymi rozgłos Gdańska, jako miejsca, w którym będą realizowane konferencje medyczne, spotkania naukowe i inne prestiżowe wydarzenia wpłynie korzystnie na każdy lokalny biznes. W to wierzę i za to będę trzymał kciuki, aż do szczęśliwego zakończenia prac budowlanych na obu inwestycjach - mówił Adamowicz.

Granaria jest inwestycją PPP, gdzie Miasto Gdańsk występuje w roli Podmiotu Publicznego udzielającego Konsorcjum IMMOBEL & MULTIBUD koncesji na budowę uzgodnionych Obiektów Celu Publicznego ( Most Stągiewny, Kładka Piesza, Zewnętrzny Układ Komunikacyjny, Skrzyżowanie Podwala Przedmiejskiego z Chmielną, Długie Pobrzeże oraz Marina Południowa), a także  Obiektów Celu Komercyjnego zlokalizowanych pomiędzy ulicą Stągiewną a północnym cyplem Wyspy.

W I Etapie, na terenie o pow. 5.800 mkw. pomiędzy ul. Pożarniczą a północnym cyplem, powstają: zespół budynków hotelowych o pow. ponad 14 tys. m2 PUU oraz budynek usługowo – mieszkalny o pow. ponad 9 tys. m2 PUM/PUU i liczbie 30 lokali usługowych na parterze i 1 piętrze oraz 129 lokali typu apart hotel i apartamentów mieszkalnych wyposażonych w 139 miejsc parkingowych na dwóch kondygnacjach podziemnych. Przewidywany termin zakończenia budowy obiektów I Etapu to sierpień 2019. Hotel będzie pracował pod flagą Holiday Inn, a lokale użytkowe i mieszkalne znalazły już swoich nabywców.

Przed rokiem rozpoczęte zostały prace przygotowawcze dla zagospodarowania następnych kwartałów terenu, II Etapu inwestycji pomiędzy ul. Pożarniczą a ul. Stągiewną. Aktualnie uzgadniane są z miastem koncepcje zagospodarowania poszczególnych kwartałów zabudowy komercyjnej oraz Mariny Południowej i Długiego Pobrzeża.

W ramach zabudowy komercyjnej przewidywana jest lokalizacja, na terenie o pow. niespełna 13 tys. m2 budynków wielorodzinnych, którym towarzyszyć będą przestrzenie publiczne w formie całorocznych zadaszonych pasaży otoczonych przez lokale usługowo – handlowe. Dopełnieniem programu będą kameralnie zaaranżowane biura oraz hotel zlokalizowany w kwartale VI na styku ul. Stągiewnej i ul. Chmielnej. Funkcje usługowo – handlowa oraz mieszkaniowa zostały pieczołowicie rozdzielone, aby nie umniejszyć znaczenia spokoju i kameralności dla funkcji mieszkaniowej. Dla podkreślenia jej użytkowego charakteru, pomyślano też w kwartale IV o wewnętrznym dziedzińcu na II kondygnacji dla możliwości spędzenia tam czasu wśród zieleni.

Łączna pow. użytkowa budynków w kwartałach IV, V oraz VI wyniesie ponad 41 tys. m2., z czego połowa będzie dedykowana dla funkcji mieszkaniowej, o liczbie ok. 550 lokali. Na dwóch kondygnacjach podziemnych znajdzie swoje miejsce 575 miejsc parkingowych dla obsługi funkcji zlokalizowanych na kondygnacjach nadziemnych budynków.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie