×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Co nowego na budowie Muzeum II Wojny Światowej

  • Autor: gdansk.pl
  • Opublikowano: 08 sty 2016 11:26
  • Zaktualizowano: 08 sty 2016 11:32
Co nowego na budowie Muzeum II Wojny Światowej
Budowa Muzeum II Wojny Światowej, fot. gdansk.pl, Grzegorz Mehring

Budowa gmachu Muzeum II Wojny Światowej zbliża się do końca. Charakterystyczna pochyła wieża budynku osiągnęła najwyższy punkt konstrukcyjny. Do jesieni potrwają prace wykończeniowe elewacji, wnętrz i placu wokół obiektu.

REKLAMA

W grudniu ubiegłego roku zakończyły się prace przy żelbetowej konstrukcji budynku, a charakterystyczna pochyła wieża osiągnęła swą ostateczną wysokość 40,51 m. W ciągu pół roku zostanie na niej zamontowany jeszcze szklany świetlik i fasada.

Siedziba Muzeum II Wojny Światowej ma powierzchnię ok. 23 tys. mkw. Większość tej przestrzeni znajduje się pod ziemią. Część naziemna to sześciopiętrowa wieża oraz przylegający do niej budynek administracyjno-biurowy. Na dachu 40-metrowej dominanty i na jej fasadzie brakuje jeszcze ogromnego przeszklenia oraz czerwonej betonowej okładziny (będzie położona również na elewacji siedziby administracji). Na sześciu poziomach wieży powstaną m.in. sale wykładowe, biblioteka i kawiarnia. Inwestycja powstaje na podstawie projektu Studia Architektonicznego „Kwadrat” z Gdyni.

Otwarcie muzeum zaplanowano na przełom roku 2016 i 2017.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie