×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Co słychać na budowie Centrum Historii Zajezdnia?

  • Autor: wroclaw.pl
  • 12 maj 2016 13:16
  • Aktualizacja: 12 maj 2016 13:37
Co słychać na budowie Centrum Historii Zajezdnia?
Centrum Historii Zajezdnia, fot. wroclaw.pl, Arkadiusz Cichosz

Z końcem wakacji zostanie otwarte Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu. Uroczystość będzie połączona z obchodami 36-lecia powstania Solidarności. Projekt rewitalizacji zajezdni powstał w Pracowni Projektowej Maćków.

REKLAMA

W Centrum Historii Zajezdnia na lipiec zaplanowano odbiory techniczne, a wszystkie prace montażowe mają się zakończyć do 25 sierpnia. Ustalono, że uroczyste otwarcie odbędzie się w niedzielę, 28 sierpnia br.

Co dziś dzieje się na budowie? Trwają prace montażowe wystawy Wrocław 1945-2016. Ustawiane są poszczególne elementy scenografii, z których powstanie Wrocław. Widać już stojące domy, część z nich ma już okna. Powstaje piętrowa kamienica z klatką schodową i windą. Widać już m.in. konstrukcję kamienicy z kresowego miasteczka II RP, montowane są elementy peerelowskiego kiosku RUCHU, powstaje sklep mięsny i cela więzienna.

Teren wokół budynku jest już ogólnodostępny. Nie ma płotu, który dawnej ogradzał znajdującą się tam zajezdnię autobusową. Natomiast plac wokół Zajezdni już przypadł do gustu rolkarzom. Chętnie korzystają z równej, betonowej nawierzchni.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie