REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Co słychać na budowie Galerii Karuzela w Białej Podlaskiej? To projekt Bose International

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 29 paź 2018 14:24
Co słychać na budowie Galerii Karuzela w Białej Podlaskiej? To projekt Bose International
fot. mat. prasowe

Z początkiem września plac budowy Galerii Karuzela w Białej Podlaskiej został przejęty przez generalnego wykonawcę firmę Unibep SA, a już w tej chwili gotowych jest 75 proc. fundamentów i 60 proc. słupów konstrukcji budynku. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia Bose International. Budynek galerii realizowany będzie według najnowszych trendów zarówno pod względem architektonicznym, jak i technologicznym.

REKLAMA

Ukończenie stanu surowego nastąpi na początku drugiego kwartału 2019 r. W tym okresie też planowane jest zawieszenie tzw. wiechy na budynku, która symbolizuje osiągnięcie przez budowę najwyższego punktu obiektu. Inwestor poczynił już inwestycje infrastrukturalne, współfinansując we współpracy z miastem przygotowanie do budowy dwóch rond w okolicy centrum.

– Budowa postępuje zgodnie z harmonogramem. Sprzyjające warunki atmosferyczne pozwoliły na szybki postęp prac, dzięki czemu budowa realizowana jest bardzo sprawnie – mówi Łukasz Chodkiewicz, kierownik budowy ze strony generalnego wykonawcy, Unibep SA – Zakończenie prac budowlanych przewidziane jest na czwarty kwartał przyszłego roku, jednak nie wykluczamy, że przy tak sprzyjających warunkach mogą one zakończyć się wcześniej – dodaje Chodkiewicz.

Galeria Karuzela będzie częścią kompleksu handlowego o powierzchni ponad 30 tys. mkw., w skład którego wejdzie również sklep meblowy Agata oraz inne budynki handlowe. W Karuzeli znajdzie się m.in.: 60 sklepów, restauracje, kawiarnie oraz strefy odpoczynku. Będzie to największy obiekt handlowo-usługowy w mieście, a jego otwarcie nastąpi w czwartym kwartale 2019 roku. W celu zapewnienia komfortowego dojazdu do Galerii oraz zapewnienia płynnego ruchu w okolicy, inwestor we współpracy z miastem Biała Podlaska współfinansuje budowę dwóch rond, które zagwarantują sprawny przepływ samochodów.

– Zleciliśmy analizy komunikacyjne jednej z najbardziej doświadczonych firm w branży, która dokonała symulacji i pomiarów, w oparciu o które zaplanowaliśmy rozwiązania komunikacyjne najlepsze z możliwych – mówi Grzegorz Pękalski, prezes zarządu Karuzela Biała Sp. z o.o. – Już w zeszłym roku został zrealizowany i przekazany do użytkowania łącznik pomiędzy ulicą Witoroską (droga wojewódzka 812) i przyszłym centrum, który znaczne ułatwił dostęp do Szkoły Podstawowej nr 3 – dodaje Pękalski.

Autorem projektu architektonicznego jest pracownia Bose International. Budynek galerii realizowany będzie według najnowszych trendów zarówno pod względem architektonicznym, jak i technologicznym.

Budynek jest położony w okolicy ulic Sportowej i Łomaskiej, zaledwie 750 metrów od dworca kolejowego i bezpośrednio przy przystankach trzech linii autobusowych. Przed galerią rozmieszczony zostanie parking naziemny, który docelowo pomieści 930 samochodów osobowych. Przy wejściach do galerii znajdzie się także 100 miejsc rowerowych oraz samoobsługowy punkt serwisowy dla rowerzystów. Oprócz galerii handlowej powstanie również budynek Agata Meble o powierzchni 7 tys. mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie