×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Co słychać na budowie Imagine w Łodzi?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 26 wrz 2018 10:32
  • Aktualizacja: 26 wrz 2018 10:34
Co słychać na budowie Imagine w Łodzi?
Imagine fot. mat. prasowe

Avestus Real Estate, inwestor projektu powstającego przy skrzyżowaniu alei Piłsudskiego i Śmigłego-Rydza w Łodzi, planuje przekazać najemcom powierzchnie komercyjne obiektu w III kwartale 2019 r. To projekt pracowni BE DDJM Biuro Architektoniczne.

REKLAMA

W ramach inwestycji Imagine powstaje nowoczesny kompleks biurowy w standardzie technicznym klasy A, składający się z trzech budynków. Dwa z nich (sześciokondygnacyjne) zaoferują łącznie 17 200 m kw. powierzchni komercyjnej – 14 800 m kw. powierzchni biurowej i 2 400 m kw. powierzchni handlowo-usługowej. W trzecim znajdzie się naziemny garaż, oferujący 356 miejsc parkingowych i 49 podwójnych stojaków rowerowych.

Na placu budowy Imagine trwają intensywne prace konstrukcyjne. Generalny wykonawca części biurowej – Eiffage Polska Budownictwo S.A., realizuje obecnie prace żelbetowe na kolejnych kondygnacjach Budynku A (poziom +3) i Budynku B (poziom +2). Dotychczas w ramach inwestycji, wykonano także m.in. ścieżkę rowerową od strony Al. Rydza-Śmigłego oraz usunięto wszelkie kolizje infrastruktury podziemnej, blokującej przebudowę skrzyżowania od strony Al. Piłsudskiego.

W imponującym tempie zaledwie kilku miesięcy, zakończono również realizację konstrukcji i elewacji 13-poziomowego parkingu naziemnego. W garażu trwają obecnie prace wykończeniowe i instalacyjne. Za tę część inwestycji odpowiedzialna jest firma Goldbeck.

Projekt biurowca Imagine przygotowała pracownia BE DDJM Biuro Architektoniczne, a komercjalizacją kompleksu zajmuje się firma Colliers International.

Prace budowlane w ramach inwestycji rozpoczęły się w marcu br. Oddanie do użytku całego kompleksu zaplanowano na III kwartał 2019 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie