Co słychać na budowie OVO Wrocław?Propertydesign.pl - 12-01-2016 13:23


Właśnie rozpoczął się montaż Corianu na ścianach sali balowej. Z kolei w restauracji i lobby hotelu DoubleTree by Hilton układana jest kostka brukowa. Na budowie wielofunkcyjnego OVO Wrocław pracuje obecnie ok. 450 osób.

Na najniższej kondygnacji (-2) trwa wykańczanie wnętrz, w tym wysokiej na sześć metrów sali balowej. Na jej suficie zamontowane są już wszystkie wulkany, które stanowić będą w pomieszczeniu oryginalne oświetlenie. Na tym etapie zaczął się montaż Corianu. Ten estetyczny oraz trwały materiał ozdobi ściany od poziomu podłogi do wysokości około jednego metra.

W znajdującej się na tej kondygnacji głównej kuchni hotelu DoubleTree by Hilton zakończyły się prace budowlane, a w pomieszczeniach trwa montaż instalacji oraz urządzeń technicznych.

Duże postępy widoczne są na parterze luksusowego apartamentowca. W hotelowym lobby oraz restauracji gotowy jest już z sufit ze świetlistymi wulkanami, jakie teraz powstają w sali balowej. Robotnicy rozpoczęli tutaj układanie kostki brukowej. Na wewnętrznym patio trwa montaż potężnych donic, w których w przyszłości pojawi się zieleń. Na zewnątrz trwają prace przy zagospodarowaniu terenu, między innymi powstają chodniki.

- Na piętrze pierwszym i drugim, czyli w pokojach hotelu Hilton, kontynuujemy układanie wykładzin oraz tapet. Na trzech ostatnich piętrach, apartamentowych, rozpoczęliśmy układanie podłóg na tarasach i trwa tu również montaż barierek – mówi Paweł Laszecki, inżynier projektu OVO Wrocław.

Prace postępują zgodnie z harmonogramem. Wielofunkcyjny kompleks z apartamentami, penthouse’ami i ekskluzywnymi biurami będzie gotowy w 2016 roku. Koncepcja OVO Wrocław powstała w biurze Gottesman-Szmelcman Architecteur.