Co słychać na budowie stacji kolejowej w Chojnicach?PAP - 21-01-2021 10:24


Prace na stacji kolejowej Chojnice minęły półmetek – poinformował w środę Przemysław Zieliński z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Spółka realizuje w Chojnicach projekt za ponad 14 mln zł dofinansowany ze środków unijnych RPO Województwa Pomorskiego.

Jak podał Zieliński, półmetek minęły prace przy windach i przejściu podziemnym prowadzone na stacji Chojnice w ramach projektu o wartości ponad 14 mln zł.

"Wybudowano przedłużenie przejścia podziemnego w kierunku nowego dworca autobusowego przy ul. Nad Dworcem. Efektem będzie możliwość wygodnego łączenia podróży koleją oraz autobusami. W nowej części przejścia zamontowane będzie oświetlenie oraz wykończone zostaną okładziny ścian i posadzka. Dotychczasowe przejście zostanie wyremontowane i wyposażone w energooszczędne oświetlenie typu LED. Komfort obsługi zwiększy nagłośnienie, gabloty informacyjne oraz zegary" - podał Zieliński.

Ponadto gotowe są szyby dwóch wind. Stanęła także stalowa konstrukcja wiaty, która zostanie przeszklona. Ta nad wyjściem z windy na perony nr 2 i 3 ma nawiązywać stylistycznie do zabytkowych wiat chojnickiej stacji. Wszystkie prace mają zakończyć się w połowie roku i zapewnić lepszy dostęp do kolei.

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu "Utworzenie transportowych węzłów integrujących wraz ze ścieżkami pieszo-rowerowymi i rozwojem sieci publicznego transportu zbiorowego na terenie Chojnicko-Człuchowskiego Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego". Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 wynosi 85 proc. (PAP)

autorka: Inga Domurat

ing/ mk/