×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Co słychać na placu budowy łódzkiej kamienicy przy Mielczarskiego?

  • Autor: UM Łódź
  • 15 lip 2022 09:52
Co słychać na placu budowy łódzkiej kamienicy przy Mielczarskiego?
Trwa rewitalizacja przy ul. Mielczarskiego w Łodzi, fot. UMŁ

Trwa rewitalizacja przy ul. Mielczarskiego w Łodzi. Miasto przebuduje ulicę i trzy stojące przy niej kamienice. Pierwszy z remontów jest już na półmetku.

REKLAMA

Stojąca na końcu ul. Mielczarskiego kamienica przechodzi gruntowny remont.

– Jesteśmy po wyburzeniach i demontażu zniszczonych elementów, wzmocniliśmy fundamenty i konstrukcje budynków. Wykonane jest też nowe przyłącze CO i energetyczne – mówi Olga Kassyańska z Zarządu Inwestycji Miejskich. 

W tej chwili wykonawca, firma Vik-Bud, wymienia stropy w budynku, buduje szyb na windę, kładzie nowy dach i rozprowadza po kamienicy instalacje: elektryczną i wodno-kanalizacyjną. 

Co powstanie w kamienicy przy Mielczarskiego 33?

Rozpoczęty w 2021 r. remont jest dzisiaj na półmetku. We wszystkich trzech oficynach przy ul. Mielczarskiego 33 – frontowej, lewej i prawej – układ funkcji w lokalach będzie podobny: na parterze powstaną lokale użytkowe, a na piętrach mieszkania. Zaplanowane na dole usługi obejmują małą gastronomię, wypożyczalnię sprzętu sportowego i miejsca spotkań okolicznych mieszkańców: dom sąsiedzki oraz salę rekreacyjną do nauki tańca i gimnastyki. Dla lokalu gastronomicznego przewidziana jest możliwość wystawienia ogródka gastronomicznego. 

Mieszkania, jak wszystkie w programie rewitalizacji, będą urządzone pod klucz. Wyposażenie obejmie tzw. biały montaż, czyli urządzenia w łazienkach i zlew w kuchni. To oznacza, że nowi lokatorzy będą musieli jedynie ustawić meble i mogą już mieszkać.

Zielony dziedziniec

Remont obejmie także urządzenie podwórka. Nie zabraknie zieleni, ławek i nowego oświetlenia. Mieszkańcy wypoczywający na dziedzińcu będą mieli odsłonięty widok na teren zieleni między kamienicą i ul. Ogrodową. Ogrody Karskiego będą oddzielone ażurowym ogrodzeniem, a dzięki zamykanej furtce mieszkańcy będą mogli wychodzić bezpośrednio w stronę zieleni.

Remont kamienicy potrwa jeszcze około roku. Wykonawca ma przed sobą prace na zabytkowej elewacji, montaż nowych okien, drzwi i ścianek działowych, wykonanie tynków oraz posadzek, rozprowadzenie instalacji po lokalach, urządzenie podwórka i wreszcie, wyposażenie mieszkań w sprzęty. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie