×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Co z rewitalizacją parku Helenów? Łódź walczy o dofinansowanie

  • Autor: UM Łódź
  • 01 paź 2018 14:49
  • Aktualizacja: 01 paź 2018 14:52
Co z rewitalizacją parku Helenów? Łódź walczy o dofinansowanie
fot. UM Łódź

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska przekazała wniosek na wielomilionowe dofinansowanie rewitalizacji parku Helenów na ręce wicemarszałek Joanny Skrzydlewskiej.

REKLAMA

Dokument będzie teraz podlegał ocenie formalnej, która powinna być zakończona jeszcze w październiku. W listopadzie odbędzie się ocena merytoryczna. Jeśli wyniki ocen będą pozytywne, zostanie podpisana umowa, a wiosną możemy spodziewać się ogłoszenia przetargów. Zgodnie z założeniem prace mają zakończyć się w ciągu 2 lat. - Chcemy przywrócić park do dawnej świetności, ale jednocześnie stworzyć w ten sposób szlak turystyczny, który połączy park z innymi terenami przygotowanymi na Zielone Expo 2024 - tłumaczy prezydent Hanna Zdanowska.

Projekt odnowy parku został przygotowany w oparciu o szerokie konsultacje społeczne. Pierwszy etap rewitalizacji Helenowa obejmuje stworzenie ścieżek edukacyjnych, m.in. dotyczących historii czy zieleni w tym parku. W planie jest również odbudowa zaplecza gastronomicznego, czyli kawiarni Anstadta i stworzenia miejsca wydarzeń kulturalnych, gdzie będą odbywać się koncerty i spektakle - informuje oficjalny portal miejski Łodzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie