REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Co z terenem dawnej zajezdni tramwajowej na Dolnym Mieście? Gdańsk ma ambitny plan

  • Autor: UM Gdańsk
  • 04 lip 2018 12:08
fot. pixabay,com

W zeszłym roku władze Gdańska zaprosiły dziesięć firm do składania ofert na realizację przedsięwzięcia „Zagospodarowanie obszaru dawnej zajezdni tramwajowej na Dolnym Mieście w Gdańsku” w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Już wiemy, że trzy spółki: Dolne Miasto, GGI Dolne Miasto i Polnord Gdańsk Dolne Miasto są zainteresowane zagospodarowaniem dawnej zajezdni tramwajowej.

REKLAMA

PPP ma wyłonić partnera, który zaprojektuje, sfinansuje i wybuduje, a następnie będzie administrował nową przestrzenią. Trzy spółki są zainteresowane partnerstwem z Miastem w kwestii zagospodarowania dawnej zajezdni tramwajowej na Dolnym Mieście. Obecnie trwa weryfikacja formalna, po czym nastąpi ocena całych ofert, w tym ocena koncepcji. Wszystkie te formalności potrwają do września. Po wyborze najlepszej oferty i partnera podpisana zostanie z nim umowa o partnerstwie publiczno-prywatnym - podaje oficjalny portal miejski Gdańska.

W ramach przedsięwzięcia powstaną obiekty o charakterze publicznym, a także komercyjnym oraz układ drogowy i tereny zielone. Obiekty publiczne stworzone zostaną na potrzeby działalności związanej z integracją społeczną i kulturą lub funkcje edukacyjno-opiekuńcze dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz dla osób starszych. Poza tym zbudowany bądź przebudowany zostanie układ drogowy, a także zagospodarowane tereny zielone na bastionach Wilk i Reduta Wyskok. Powstaną też nowe ciągi piesze i ścieżki rowerowe, plac zabaw dla dzieci, siłownia zewnętrzna, a także zmodernizowane zostanie boisko przy SP nr 65.

Ostateczny sposób zagospodarowania nieruchomości uzależniony jest od koncepcji urbanistyczno-architektonicznych przedstawionych przez oferentów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie