×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Co z uchwałą krajobrazową dla Warszawy?

  • Autor: UM Warszawa
  • 10 lut 2023 10:55
Co z uchwałą krajobrazową dla Warszawy?
Warszawa przystępuje do konsultacji społecznych, w ramach wyłożenia do publicznego wglądu, projektu uchwały w sprawie zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, fot. Unsplash

Trwają prace nad projektem uchwały krajobrazowej dla Warszawy. 24 lutego br. Warszawa rozpocznie konsultacje społeczne nad projektem.

REKLAMA

  • Projekt uchwały krajobrazowej Warszawa konsultuje już po raz trzeci.
  • 24 lutego br. rozpocznie kolejne konsultacje społeczne nad projektem.

Warszawa przystępuje do konsultacji społecznych, w ramach wyłożenia do publicznego wglądu, projektu uchwały w sprawie zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń. Jest ona potocznie nazywana uchwałą krajobrazową.

Projekt uchwały Warszawa konsultuje już po raz trzeci. Pierwszy raz zaprezentowano projekt uchwały krajobrazowej w 2017 roku i wzbudził on wówczas wielkie zainteresowanie opinii publicznej. W 2018 roku zaktualizowany dokument został wyłożony do publicznego wglądu w trybie ustawowym. Po rozpatrzeniu uwag, przedłożono projekt uchwały Radzie Miasta Stołecznego Warszawy. Radni niemal jednogłośnie przyjęli dokument 16 stycznia 2020 roku.

Uchwała została uchylona przez Wojewodę Mazowieckiego. O jej dalszych losach rozstrzygnęły sądy administracyjne kolejnych instancji. Proces ten trwał dwa lata. W wyniku orzeczeń sądów m.st. Warszawa zostało zobowiązane do ponownego uzgodnienia i wyłożenia dokumentu.

Władze Warszawy liczą na to, że aktualny etap wyłożenia projektu uchwały stanie się – po rozpatrzeniu uwag strony społecznej i uzyskaniu akceptacji Rady Miasta – istotnym krokiem w stronę realizacji strategicznego celu, jakim jest poprawa jakości przestrzeni stolicy.

Konsultacje społeczne potrwają od 24 lutego do 31 marca 2023 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie