Concept Tower jako jedyny ma certyfikat BREEAM i LEEDPropertydesign.pl - 18-05-2016 09:45


Stołeczny budynek biurowy Concept Tower zdobył zielony certyfikat LEED Gold. Jest to pierwszy w Polsce biurowiec, który może pochwalić się zarówno odznaczeniem LEED, jak i BREEAM.

LEED i BREEAM to dwa najbardziej znane na świecie systemy certyfikacji dostarczające spójne i jasno sprecyzowane kryteria oceny nieruchomości pod kątem jej wpływu na środowisko naturalne. Pozyskanie przez Concept Tower LEED i BREEAM potwierdziło, że budynek jest ekologiczny w odniesieniu do zastosowanych materiałów i rozwiązań technicznych. W procesie certyfikacji przeanalizowano szereg obszarów, zarówno projektowych czy wykonawczych, jak i tych związanych z eksploatacją obiektu.

- Concept Tower to nowoczesny biurowiec, przy którego projektowaniu i budowie wykorzystano rozwiązania minimalizujące wpływ obiektu na środowisko naturalne. W obiekcie ograniczono zużycie energii dzięki oknom i elewacjom o wysokiej izolacyjności termicznej, nowoczesnym systemom klimatyzacji, jak również zastosowano materiały lokalne oraz pochodzące z recyclingu. Concept Tower jest pierwszym budynkiem w Polsce, który może pochwalić się zarówno certyfikatem LEED Gold, jak i BREEAM - mówi Regina Gul, LEED AP, BREEAM Assessor, BREEAM In-Use Auditor, Senior Project Manager w JLL.

Przykładowe proekologiczne rozwiązania zastosowane w Concept Tower to m.in. wodooszczędne baterie oraz przybory sanitarne, energooszczędne systemy klimatyzacji i wentylacji, materiały wykończeniowe z niską zawartością lotnych związków organicznych, przeszklona fasada umożliwiająca doświetlenie światłem dziennym czy zieleń wymagająca małej ilości wody do podlewania. Budynek oferuje również stojaki dla rowerów. Projekt architektoniczny biurowca powstał w pracowni FS&P Arcus.

Concept Tower zlokalizowany jest przy ulicy Grzybowskiej, w pobliżu stacji metra Rondo Daszyńskiego. Pracownicy i goście Concept Tower mają dostęp do szeregu przystanków transportu publicznego oraz sieci dróg umożliwiających sprawne i szybkie połączenie z innymi dzielnicami oraz lotniskiem. Obiekt oferuje ok. 8,5 tys. mkw. nowoczesnej, najwyższej jakości przestrzeni biurowej, która aktualnie jest w pełni wynajęta.