×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Coraz bliżej budowy mostów Berdychowskich. Przetarg rozstrzygnięty

  • Autor: UM Poznań
  • 19 sty 2023 10:24
Coraz bliżej budowy mostów Berdychowskich. Przetarg rozstrzygnięty
fot. UM Poznań

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie wybrała najkorzystniejszą ofertę spośród pięciu, jakie złożono w przetargu na wybór wykonawcy prac budowlanych i opracowania projektów wykonawczych mostów Berdychowskich przez Wartę i Cybinę.

REKLAMA

  • Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie rozstrzygnęła przetarg na na wybór wykonawcy prac budowlanych i opracowania projektów wykonawczych mostów Berdychowskich przez Wartę i Cybinę.
  • Najkorzystniejsza okazała się oferta firmy Budimex S.A.

To jedna z najważniejszych dla spółki inwestycji, które rozpoczniemy w tym roku. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna to będzie przeprawa dla pieszych i rowerzystów. Dzięki niej sprawnie i wygodnie dostaną się z okolic jeziora Malta i Politechniki Poznańskiej do centrum Poznania, w tym na odnowiony Stary Rynek. Wiemy, że to także wielka szansa dla bardzo atrakcyjnych rekreacyjnie terenów nad Wartą oraz wokół Malty - mówi Marcin Gołek, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Przeprawa składać się będzie z dwóch mostów dla pieszych i rowerzystów nad Wartą oraz Cybiną zbudowanych na wysokości ul. Berdychowo, a następnie zostanie poprowadzona przez cypel w południowej części Ostrowa Tumskiego (Zagórze) do Chwaliszewa, w okolicy tzw. kontenerów. Konstrukcja nad Wartą będzie liczyła 165 metrów długości, natomiast nad Cybiną - 117 metrów. Obie części, które będą tworzyły jednolitą całość, są analogiczne pod względem architektonicznym i konstrukcyjnym - informuje oficjalny portal miejski Poznania.

Zadanie obejmuje też budowę chodników, pochylni i schodów. Nowa atrakcja nad Wartą i Cybiną będzie oświetlona, powstanie też monitoring miejski. W zakres prac wchodzi budowa towarzyszącej infrastruktury technicznej, w tym sieci teletechnicznej i kanalizacji deszczowej. Pojawi się również mała architektura, taka jak ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe.

Wybrany wykonawca na wybudowanie mostów będzie miał ok. 2 lat od dnia podpisania umowy, co będzie mogło nastąpić po uprawomocnieniu się wyniku postępowania przetargowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie