×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Coraz bliżej rewitalizacji Zajazdu Kazimierskiego w Krakowie

  • Autor: UM Kraków
  • 30 maj 2018 11:16
Coraz bliżej rewitalizacji Zajazdu Kazimierskiego w Krakowie
fot. shutterstock

Firma „Grzegorz Lechowicz – Pracownia Architektoniczna” opracuje – za zlecenie Zarządu Inwestycji Miejskich w Krakowie – dokumentację związaną z rewitalizacją Zajazdu Kazimierskiego. W przyszłości w zabytkowym budynku u zbiegu ulic Węgłowej i Krakowskiej ma mieć swoją główną siedzibę Biblioteka Kraków.

REKLAMA

W przetargu na przygotowanie dokumentacji związanej z rewitalizacją Zajazdu Kazimierskiego wpłynęło aż 11 ofert. Ostatecznie komisja przetargowa zadecydowała o wyborze propozycji złożonej przez firmę „Grzegorz Lechowicz – Pracownia Architektoniczna”. Jej zadaniem będzie opracowanie projektu koncepcyjnego, który pozwoli na oszacowanie wartości robót budowlanych. Następnie wykonawca przygotuje dokumentację projektową i złoży wniosek o pozwolenie na budowę. Zlecenie kończy się uzyskaniem pozwolenia na budowę, co ma nastąpić jeszcze w tym roku. Za realizację zadania wykonawca otrzyma kwotę blisko 400 tys. zł. ZIM Kraków stara się o uzyskanie dofinansowania na to zadanie ze SKOZK - podaje oficjalny portal miejski Krakowa.

Budynek Zajazdu Kazimierskiego jest częściowo wpisany do rejestru zabytków (ul. Krakowska 29, ul. Węgłowa 1) oraz Gminnej Ewidencji Zabytków (ul. Węgłowa 1A). Obiekt znajduje się w obrębie układu urbanistycznego dawnego miasta Kazimierz ze Stradomiem wpisanym do rejestru zabytków oraz na obszarze uznanym za pomnik historii „Kraków - historyczny zespół miasta” (zarządzenie Prezydenta Miasta Krakowa z dnia 8 września 1994 r.).

Po renowacji, w dawnym Zajeździe Kazimierskim będzie się mieścić główna siedziba Biblioteki Kraków.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie