REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Coraz bliżej rozbiórki zamku budowanego w Puszczy Noteckiej

  • Autor: PAP
  • 27 sie 2018 09:11
fot. pixabay.com

15 kondygnacyjny budynek, który ma przypominać średniowieczny zamek, budowany w Puszczy Noteckiej, najprawdopodobniej zostanie rozebrany – informuje "Gazeta Polska Codziennie".

REKLAMA

Według "GPC", zakończyły się kontrole związane z wydaniem pozwolenia na budowę obiektu. "Najprawdopodobniej w tym tygodniu Ministerstwo Środowiska podejmie decyzję, co do przyszłości najsłynniejszego dzisiaj zamku w Polsce. W świetle wszystkich faktów ujawnionych po wybuchu afery, najrealniejszym scenariuszem jest rozbiórka +Gargamela+ ze Stobnicy" - donosi "GPC".

Budynek powstający w Puszczy Noteckiej ma liczyć 14 nadziemnych kondygnacji i jedną podziemną. Jego integralną część miała stanowić kilkudziesięciometrowa wieża. W obiekcie ma się znaleźć blisko 50 mieszkań. Inwestorem jest poznańska spółka D.J.T. "Może nie byłoby w tym nic dziwnego - komentuje gazeta - gdyby nie to, że powstaje on na terenach Natura 2000".

Decyzję o tym, że inwestycja nie będzie miała negatywnego wpływu na środowisko, wydała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Poznaniu. Podstawą decyzji z kwietnia 2015 r. był raport przedstawiony przez inwestora. Według informacji podanych przez media, jednym z autorów tego dokumentu jest prof. Piotr Tryjanowski z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, który zasiada w radzie fundacji Fauna Polski wraz z ojcem inwestora. "GPC" pisze, że Tryjanowski, "znany był z walki o Puszczę Białowieską".

Z informacji "GPC" wynika, że sprawa "zostanie najprawdopodobniej przekazana po raz kolejny do RDOŚ w Poznaniu, który ponownie ma zbadać wpływ budowy zamku na środowisko i obszar Natura 2000".

W związku z inwestycją prowadzoną na terenie Puszczy Noteckiej, CBA podjęło czynności w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu. Minister środowiska polecił Generalnemu Dyrektorowi Ochrony Środowiska wszczęcie kontroli procesu wydania decyzji ws. budowy na terenie puszczy. Sprawa została też skierowana do prokuratury.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie