×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Coraz większe zainteresowanie rowerami elektrycznymi

  • Autor: PAP
  • 19 maj 2022 13:00
Coraz większe zainteresowanie rowerami elektrycznymi
Coraz większe zainteresowanie rowerami elektrycznymi, fot. shutterstock

4 na 10 ankietowanych rozważa zakup roweru elektrycznego w niedalekiej przyszłości. Tak wynika z najnowszego badanie Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego, którego wyniki uzyskała PAP.

REKLAMA

W najnowszym badaniu Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego "Użytkowanie rowerów elektrycznych i preferencje zakupowe" podano, że 38 proc. ankietowanych rozważa zakup roweru elektrycznego dla siebie lub członka rodziny w ciągu najbliższych 6-12 miesięcy.

Jak wynika z badania, respondenci zwrócili uwagę na aspekty ekonomiczne. Ponad 60 proc. ankietowanych przyznało, że rower elektryczny ułatwiłby im codzienne dojazdy do pracy czy po zakupy. Wzrost cen paliw w co drugim ankietowanym (50 proc.) wywołuje chęć skorzystania z roweru elektrycznego. Posiadanie takiego roweru pozwoliłoby także obniżyć domowe wydatki na transport i mobilność. Z takim stwierdzeniem zgodziło się 60 proc. ankietowanych. Biorąc pod uwagę koszt zakupu i eksploatacji, dla większości badanych (70 proc.) zakup roweru elektrycznego jest bardziej ekonomiczny od samochodu.

"Rola roweru elektrycznego w codziennej komunikacji systematycznie rośnie. Pokazują to zarówno najnowsze badania, obserwacje naszych ekspertów oraz trendy na polskich ulicach i ścieżkach rowerowych" - powiedział, cytowany w informacji z badania, dyrektor Biura Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego Mateusz Pytko. Jego zdaniem Polacy podążają za trendami obecnymi w krajach zachodniej Europy. "Także u nas wzrost popularności e-bike'ów przyniesie same korzyści dla miast i społeczeństwa, a także szansę na dynamiczny rozwój polskiej elektromobilności" - dodał.

Badanie zlecone przez Polskie Stowarzyszenie Rowerowe wykonała pracownia SW Research. Wywiady online zrealizowano na reprezentatywnej grupie Polaków w maju, a w badaniu uczestniczyły osoby w wieku 25-55 lat z miast o zróżnicowanej wielkości.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie