REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Cristiano Ronaldo przyłapany przez ratusz Lizbony na samowoli budowlanej

  • Autor: PAP
  • 18 sie 2021 10:06
Cristiano Ronaldo przyłapany przez ratusz Lizbony na samowoli budowlanej
Kapitan piłkarskiej reprezentacji Portugalii Cristiano Ronaldo zgodził się z decyzją ratusza Lizbony dotyczącą popełnionej przez sportowca samowoli budowlanej, fot. shutterstock

Kapitan piłkarskiej reprezentacji Portugalii Cristiano Ronaldo zgodził się z decyzją ratusza Lizbony dotyczącą popełnionej przez sportowca samowoli budowlanej. Zapewnił, że usunie nielegalny domek ze szczytu jednego z bloków w centrum Lizbony, gdzie kupił najdroższy apartament w kraju.

REKLAMA

Jak potwierdziła we wtorek telewizja TVI, "szklana chatka", którą niezgodnie z projektem architektonicznym postawił na dachu bloku w lizbońskim śródmieściu Ronaldo, ma zniknąć do końca sierpnia br.

Portugalska stacja przypomniała, że nakaz rozbiórki metalowej struktury ze szklanymi ścianami został wydany przez władze Lizbony po skardze architektów, którzy przygotowali projekt bloku. Na jego ostatnich piętrach Ronaldo kupił kilka miesięcy temu luksusowy apartament.

Szacuje się, że mieszkanie piłkarza to najdroższy apartament w Portugalii. Kosztowało ono ponad 7 mln euro.

Poza 19 pokojami lizbońskie mieszkanie zawodnika Juventusu Turyn ma też m.in. basen, salę gimnastyczną oraz kino.

Cristiano Ronaldo inwestuje w nieruchomości na terenie Półwyspu Iberyjskiego, szczególnie w rodzimej Portugalii. Kilka z nich znajduje się w Funchal, stolicy Madery, z której pochodzi sportowiec.

Media w Portugalii przypominają, że przypadek zabudowania dachu bloku w stolicy Portugalii nie jest pierwszą samowolą budowlaną piłkarza. Kilka lat temu piłkarz wykroczył poza przepisy podczas budowy willi na północnym zachodzie kraju.

Podobał się artykuł? Podziel się!