×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Czas rozpocząć wielką rewitalizację Łodzi. Historyczne centrum odzyska blask

  • Autor: UM Łódź
  • 09 mar 2017 16:45
Czas rozpocząć wielką rewitalizację Łodzi. Historyczne centrum odzyska blask
fot. UM Łódź

Stary Rynek i Park Staromiejski zostanie kompleksowo przebudowane i zmodernizowane w ramach programu rewitalizacji obszarowej centrum Łodzi.

REKLAMA

W ramach rewitalizacji obszarowej, na terenie IV kwartału znajdują się m.in. Stary Rynek i park Staromiejski, które zostaną kompleksowo przebudowane i zmodernizowane.

- Czas rozpocząć wielką rewitalizację Łodzi, a najlepiej od miejsca, w którym powstało nasze miasto. Stary Rynek i pobliski park przechodziły w swojej historii różne etapy - od okresu świetności po degradację, dlatego chcemy go ożywić, przywrócić mu właściwe miejsce, prestiż i nadać nowe funkcje - zapowiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Jak podkreślił Tomasz Piotrowski, nadzorujący proces rewitalizacji, będzie to kompleksowa przebudowa obu terenów z podkreśleniem historycznego układu urbanistycznego. Na Starym Rynku zostanie m.in. domknięta południowa pierzeja, gdzie stanie pawilon handlowo-gastronomiczny, na płycie pojawią się specjalne stoiska dla kwiaciarzy i ogrodników, będzie nowa nawierzchnia, mała architektura i oświetlenie. Jako przedłużenie szlaku od strony placu Wolności, rynek będzie pod opieką menadżera ulicy Piotrkowskiej. Ma przyciągać okolicznych mieszkańców i służyć wszystkim łodzianom jako atrakcyjne miejsce wypoczynku, rekreacji, targu kwiatowego, wielu imprez i wydarzeń kulturalnych, gastronomii, które znajduje się w łączniku pomiędzy Piotrkowską a Manufakturą - informuje oficjalny portal miejski Łodzi.

W planie modernizacji parku Staromiejskiego pojawią się ślady dawnych uliczek, alejek i szpalerów oraz podkreślony zostanie bieg, zamkniętej w kanale rzeki Łódki. Ponadto w parku powstanie amfiteatr, skatepark, fontanny i place zabaw.

Prace nad projektem mają się rozpocząć w przyszłym roku po uchwaleniu planu zagospodarowania przestrzennego i ogłoszeniu przetargów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie