REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Czerwony Ratusz w Szczecinie już z wyremontowanym tarasem

  • Autor: PAP
  • 04 lis 2021 12:58
Czerwony Ratusz w Szczecinie już z wyremontowanym tarasem
Zakończył się remont tarasu zabytkowego Czerwonego Ratusza w Szczecinie. fot. Shutterstock

Zakończył się remont tarasu zabytkowego Czerwonego Ratusza w Szczecinie.

REKLAMA

  • Zakończył się remont tarasu Czerwonego Ratusza - siedziby Urzędu Morskiego w Szczecinie.
  • Remont podzielony był na dwa etapy: renowację posadzki tarasu i schodów zejściowych z terenu parkingów i renowację balustrad, głównych schodów wejściowych na taras oraz elewacji ścian.
  • Koszt remontu to około 5,4 mln złotych.

"To jest przepiękna wizytówka Szczecina, o którą dbamy i będziemy dbać. Nie ma Szczecina bez Urzędu Morskiego i odwrotnie" - powiedział w czwartek Marek Gróbarczyk, minister infrastruktury podczas oficjalnego otwarcia zabytkowej części.

Przeczytaj także >> Rewitalizacja Młynów Rothera w Bydgoszczy: to tutaj powstał największy taras w Polsce

Remont podzielony był na dwa etapy. Pierwszy objął renowację posadzki tarasu i schodów zejściowych z terenu parkingów, a drugi - renowację balustrad, głównych schodów wejściowych na taras oraz elewacji ścian.

"Wszystko zostało odbudowane zgodnie z tym, jak ten budynek powstał w czasach niemieckich" - powiedział w czwartek zastępca dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie Paweł Szumny.

Prace objęły też renowację detali architektonicznych oraz montaż dziesięciu podwójnych lamp wzorowanych na oświetleniu XIX-wiecznym.

Neogotycki budynek Czerwonego Ratusza wybudowano pod koniec XIX wieku. Urzędowali w nim m.in. przedwojenni burmistrzowie miasta. Od 1963 roku znajduje się tam siedziba Urzędu Morskiego.

Koszt remontu to około 5,4 mln złotych. Zadanie zrealizowano w całości ze środków budżetu państwa.

Remont rozpoczął się w marcu 2019 roku. Wszystkie prace remontowe i renowacyjne były prowadzone w uzgodnieniu z Miejskim Konserwatorem Zabytków w Szczecinie.(PAP)

autorka: Małgorzata Miszczuk

misz/ drag/

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie