REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Częstochowa rozrusza zabytkowy tramwaj

  • Autor: PAP
  • 05 lip 2018 13:40
Częstochowa rozrusza zabytkowy tramwaj
fot. pixabay

Częstochowa będzie mieć turystyczną linię tramwajową – poinformował w czwartek urząd miasta. W wakacje, w każdą niedzielę wszystkich chętnych będzie zabierać na bezpłatne wycieczki po mieście zabytkowy tramwaj.

REKLAMA

Turystyczna linia tramwajowa będzie obsługiwana przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Począwszy od 8 lipca, w każdą niedzielę w okresie wakacji po częstochowskich torach kursować będzie zabytkowy tramwaj, który przewiezie mieszkańców i turystów od pętli przy ulicy Fieldorfa-Nila do pętli Stadion Raków i z powrotem. Na przystankach na trasie linii pojawią się rozkłady jazdy zabytkowego tramwaju.

4N to najstarszy czynny pojazd szynowy częstochowskiego MPK, związany jest z początkami tramwajowej infrastruktury miasta. Wyprodukowany w 1958 r., odrestaurowany w 2006 r., był w ostatnich latach wykorzystywany do obsługi różnego rodzaju przejazdów okolicznościowych.

Turystyczna linia tramwajowa to kolejna w Częstochowie inicjatywa transportowa, będąca ukłonem w stronę turystów i letnią atrakcją. W mieście kursują już dwa londyńskie autobusy: otwarty i zadaszony, zmieniające się w zależności od pogody. Pracują w nich przewodnicy, którzy opowiadają o atrakcjach miasta.

Częstochowę co roku w lecie odwiedzają setki tysięcy pielgrzymów, udających się do sanktuarium maryjnego na Jasnej Górze - tylko w zeszłym roku odwiedziło je ok. 4 mln osób.

"Od lat zachęcamy pielgrzymów do spojrzenia na miasto również z innej perspektywy. Turystyczne autobusy i tramwaj to jedna z propozycji pozwalających lepiej poznać Częstochowę" - podkreślił rzecznik Urzędu Miasta Włodzimierz Tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie