×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Cztery firmy chętne na przebudowę łódzkiej ulicy w woonerf

  • Autor: UM Łódź
  • 21 kwi 2022 14:17
  • Aktualizacja: 21 kwi 2022 14:18
Cztery firmy chętne na przebudowę łódzkiej ulicy w woonerf
Cztery firmy chętne na przebudowę łódzkiej ulicy w woonerf, fot. UMŁ

21 kwietnia otworzono oferty na kompleksową przebudowę ulicy Mielczarskiego. Wiemy już, które firmy chcą zmienić ją w woonerf.

REKLAMA

Ulicę Mielczarskiego chcą przebudować cztery firmy. Najniższą kwotę zaproponowała firma JAGEZ 19 503 943, 17 zł, następne w kolejności jest konsorcjum firm MMK-INŻ i Larkbud z kwotą 21 889 140,61 zł oraz konsorcjum Balzola Polska i Lantania z kwotą 25 000 000. 39 945 817,02 zł to wartość zaproponowana przez firmę Mosty.

Przed miastem analiza złożonych ofert oraz przygotowanie elektronicznej aukcji, która odbędzie się w ciągu najbliższych kilku tygodni. Po aukcji poznamy ostateczną wartość inwestycji. 

Inwestor planuje, że ekipy budowlane zobaczymy na ulicy Mielczarskiego jeszcze w te wakacje.

Jak zmieni się ulica Mielczarskiego?

Ul. Mielczarskiego pozostanie ulicą jednokierunkową. Jej jezdnia i chodniki będą na jednym poziomie, bez krawężników, oddzielone od siebie zielenią i meblami miejskimi. Ułatwi to poruszanie się pieszym i osobom z niepełnosprawnościami. Dla uspokojenia ruchu przebieg ulicy będzie szykanowany (zmiany toru ruchu), a na jezdni zamontowane zostaną trzy progi zwalniające, tzw. poduszki berlińskie.

Drzewa i zieleńce rozdzielą miejsca postojowe dla samochodów, wjazdy do posesji i przejazdy. Uporządkowany ma zostać podwójny szpaler rosnących drzew: część z nich będzie przycięta lub przesadzona, pojawią się także nowe nasadzenia (m.in. róże i hortensje), system nawadniający i podświetlenia. Postawione zostaną nowe ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci, poidełko i oświetlenie ulicy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie