REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Czujniki na ulicach ułatwią znalezienie miejsca parkingowego

  • Autor: PAP
  • 20 lis 2020 09:17
Czujniki na ulicach ułatwią znalezienie miejsca parkingowego
Fot. Unsplash

W Płocku powstaje system złożony z aplikacji i 197 czujników, które pojawią się na niektórych ulicach, ułatwiając znalezienie miejsca do parkowania. Jak wyjaśnia Urząd Miasta, system "Smart Parking" wskaże, gdzie znajdują się wolne miejsca postojowe. Jego test planowany jest z początkiem 2021 r.

REKLAMA

"Płock po raz kolejny sięga po nowoczesne technologie, aby zwiększyć komfort życia mieszkańców. Tym razem rozwiązania z zakresu smart city zostaną wykorzystane do ułatwienia parkowania w mieście. Powstaje specjalny system złożony z 197 czujników oraz aplikacji, który pokaże, gdzie są wolne miejsca postojowe" - oznajmił w czwartkowym komunikacie Urząd Miasta.

W informacji zaznaczono, że aktualnie trwają prace przy montażu czujników - do końca miesiąca pojawią się one na części ulic objętych strefą płatnego parkowania w centrum miasta: Zduńskiej, Okrzei, Kazimierza Wielkiego, Małachowskiego, Teatralnej, Piekarskiej, Placu Narutowicza, Synagogalnej, Staromiejskiej i Bielskiej. "Dzięki nim uzyskamy informację o wolnych miejscach" - podkreślił płocki samorząd.

Odnosząc się do szczegółów funkcjonowania systemu, Urząd Miasta wyjaśnił, że kierowca w drodze do centrum miasta będzie mógł sprawdzić, gdzie swobodnie zaparkuje, co oszczędzi mu czas i zmniejszy zużycie paliwa. "Dane te będą dostępne w aplikacji, nad którą trwają już prace. Ułatwi ona także wnoszenie opłat za parkowanie w strefie. Testy nowego systemu zaplanowane są na początek przyszłego roku" - przekazał płocki samorząd..

Urząd Miasta Płocka podał, że jego partnerami przy wdrażaniu projektu "Smart Parking" są Smart Factor i Visa. (PAP)

mb/ drag/

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie