REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Czy Białystok doczeka się centrum nauki na miarę warszawskiego "Kopernika"?

  • Autor: PAP
  • 19 mar 2018 14:07
fot. shutterstock

Białostocki Park Naukowo-Technologiczny (BPNT) ogłosił nowy przetarg na aranżację, prace budowlane i wyposażenie centrum nauki, które ma powstać w obiekcie stadionu miejskiego w Białymstoku.

REKLAMA

Poprzedni przetarg unieważniono w grudniu, bo nie zgłosiła się żadna chętna firma.

BPNT tworzy centrum nauki pod nazwą Laboratorium Młodego Mistrza i Odkrywcy. Ma ono powstać w istniejących pomieszczeniach pod trybunami na stadionie miejskim w Białymstoku. Na centrum przewidziano przestrzeń o powierzchni ok. trzech tysięcy metrów kwadratowych - informowały wcześniej władze miasta i BPNT.

Barbara Supińska z Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego poinformowała w poniedziałek PAP, że po analizie poprzedniego przetargu, do którego firmy się nie zgłosiły, zmieniono tryb przetargu na "zaprojektuj i zbuduj".

Wybrana w przetargu firma ma zaprojektować przestrzeń pod centrum nauki, zaaranżować ją, zdobyć wymagane pozwolenia, wykonać roboty budowlane oraz dostarczyć i zamontować ekspozycję, z której będą korzystać odwiedzający placówkę.

"Dodatkowo wydłużyliśmy termin zgłoszeń o kilka tygodni, do 27 kwietnia, dzięki czemu mamy nadzieję, że tym razem wpłyną oferty spełniające nasze warunki" - dodała Supińska.

Centrum nauki wzorowane na warszawskim Centrum Nauki Kopernik jest dofinansowane z UE kwotą 17 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Jak już wcześniej informowano, w Laboratorium Młodego Mistrza i Odkrywcy mają powstać dwie strefy: jedna - dedykowana dzieciom w wieku 3-10 lat oraz strefa dla dorosłych. Placówka na popularyzować naukę, tłumaczyć różne zjawiska w atrakcyjny, interaktywny sposób.

W dokumentach przetargowych można przeczytać, że plan zakłada, iż część dla dzieci pod nazwą "Strefa Małego Odkrywcy" ma być gotowa w lutym 2019 r., a wystawa główna centrum w grudniu 2019 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie