REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Czy Hala Kultury powstanie w Łomży?

  • Autor: PAP
  • 19 mar 2018 13:37
fot. pixabay.com

Hala Kultury, która ma powstać na Starym Rynku po przebudowie obecnej hali targowej, jest jedną z największych inwestycji Łomży. Firmy zainteresowane modernizacją i dostosowaniem hali targowej na Halę Kultury w Łomży znów zaproponowały w przetargu wyższe ceny niż kwota, którą władze miasta przeznaczyły na ten cel.

REKLAMA

Hala Kultury, która ma powstać na łomżyńskim Starym Rynku po przebudowie obecnej hali targowej, jest jedną z największych inwestycji, którą chcą zrealizować w najbliższym czasie władze Łomży.

"W ponownym przetargu zgłosiło się pięć firm, które zaproponowały kwoty od ponad 12,8 mln zł do ponad 13,8 mln zł, podczas gdy miasto zaplanowało na ten cel 10 mln zł" - poinformował PAP w poniedziałek Łukasz Czech z biura prasowego prezydenta Łomży.

W pierwszym unieważnionym przetargu firmy proponowały od 13,9 mln zł do prawie 14,5 mln zł.

Łukasz Czech dodał, że nie ma jeszcze decyzji, czy przetarg będzie ponownie unieważniony, czy też władze miasta będą szukać w budżecie miasta dodatkowych pieniędzy na realizację tej inwestycji.

Hala Kultury ma być obiektem na potrzeby różnych działań kulturalnych w Łomży, mi.in. z wielofunkcyjną salą. Planowane są też np. galerie sztuki dla młodych twórców, sale wystawiennicze.

10 mln zł na Halę Kultury pochodzi z UE z programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Miasto Łomża podpisało już wcześniej z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego umowę w tej sprawie.

W ostatnim czasie władze Łomży unieważniły także przetarg na budowę centrum przesiadkowego, w tym nowego dworca autobusowego w mieście. Firmy proponowały również znacznie więcej pieniędzy na tę inwestycję niż miasto zamierza przeznaczyć na ten cel.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie