Czy Plac Jagielloński doczeka się przebudowy?



UM Radom - 22-07-2016 12:16


Plac Jagielloński to jedna z najważniejszych przestrzeni Radomia. Wyjątkowo nie ma szczęścia ani do konkursów architektonicznych, ani do przetargów. Miasto właśnie odstąpiło od umowy z wykonawcą. Czy nastąpi jego przebudowa?

Jak informuje oficjalny portal Radomia, miasto odstąpiło od umowy z pracownią Embi Architektura, która miała sporządzić dokumentację projektowo-kosztorysową przebudowy Placu Jagiellońskiego.

Wykonawca nie zrealizował warunków umowy i w terminie wyznaczonym w ostatecznym wezwaniu nie dostarczył kompletnej dokumentacji. Mimo przesuwania terminu i wezwań kierowanych do wykonawcy, do tej pory nie wpłynął kompletny projekt. Miasto otrzymało jedynie część dokumentacji. W tej sytuacji Urząd Miejski zdecydował o odstąpieniu od umowy ze skutkiem natychmiastowym. Wcześniej dwa konkursy architektoniczne nie znalazły rozstrzygnięcia.

Mimo to, wkrótce wygląd placu ma się poprawić. Miasto planuje przeprowadzenie remontu - podaje radomski magistrat. Remont będzie przeprowadzony na terenie między budynkiem teatru, a ulicami Struga i Kelles-Krauza. Zakres prac będzie dotyczył głównie wymiany nawierzchni, wprowadzenia na ten teren tzw. małej architektury oraz zagospodarowania zieleni.