×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Czy w centrum Łodzi powstanie nowe osiedle?

  • Autor: UM Łódź
  • 04 lip 2022 10:28
Czy w centrum Łodzi powstanie nowe osiedle?
Rada Miejska zdecyduje o osiedlu przy Lindleya w Łodzi, fot. UMŁ

Na najbliższej sesji Rada Miejska może dać zielone światło dla inwestycji mieszkaniowej w obrębie Nowego Centrum Łodzi. Zbudować ją chce deweloper, który ma już po sąsiedzku jeden projekt.

REKLAMA

  • Na dwóch działkach położonych przy ul. Lindleya 8 oraz ul. Tramwajowej 7/9 mieszkania chce zbudować firma Profbud.
  • Firma realizuje właśnie III etap osiedla Primo, pierwszej inwestycji mieszkaniowej powstającej w obszarze NCŁ, również przy ul. Tramwajowej (łącznie ponad 520 lokali).

Zgoda Rady Miejskiej będzie decyzją kluczową dla tej inwestycji, albowiem deweloper korzysta z zapisów tzw. specustawy mieszkaniowej (zwanej też lex developer), czyli ustawy o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących. Pozwala ona wznosić budynki mieszkalne niezależnie od ograniczeń wynikających z miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, o ile projekt taki zatwierdzi lokalny samorząd. Podobną procedurę przechodził także słynny już w Łodzi projekt wieżowca Golden Tower (ul. Piotrkowska 154) Piotra Misztala i Andrzeja Jankowskiego oraz inne inwestycje realizowane na podstawie lex developer.

Z dokumentacji wniosku o lokalizację wynika, że inwestor zamierza wznieść wielorodzinny budynek mieszkalny z elewacją frontową w pierzei ul. Lindleya. Gmach w kształcie litery C, mocno zawinięty wokół wewnętrznego dziedzińca, ma mieć wysokość 5 kondygnacji (lub jedną więcej na penthouse'y), podziemny garaż i maksymalnie 335 mieszkań. Jeszcze nie wiadomo, kiedy jego budowa miałaby się rozpocząć.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie