Czy Waryński wybuduje kolejne biurowce?PropertyDesign.pl - 24-02-2017 11:00


Waryński S.A. w 2017 roku zamierza dokończyć proces przekazywania powierzchni najemcom biurowca EQlibrium. Czy planowane są kolejne inwestycje biurowe - o tym mówi Mirosław Łoziński, prezes zarządu Waryński S.A.

- Wśród naszych kluczowych założeń na najbliższe miesiące i lata znajduje się przede wszystkim dalsza, konsekwentna realizacja projektów mieszkaniowych oraz zakończenie procesu przekazywania powierzchni najemcom biurowca EQlibrium - zdradza Mirosław Łoziński, prezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa.

EQlibrium to pierwszy w pełni samodzielnie realizowany projekt deweloperski Grupy Waryński. Nowoczesny biurowiec w standardzie technicznym klasy A składał się będzie z dwóch połączonych brył – jedenasto- i sześciokondygnacyjnej. W budynku zostaną zastosowane nowoczesne rozwiązania techniczne m.in. elewacja o podwyższonej izolacyjności termicznej i akustycznej, system BMS oraz energooszczędne oświetlenie. Obiekt będzie posiadał certyfikat BREEAM very good.

Projekt biurowca przygotowała pracownia S.A.M.I. Architekci Mariusz Lewandowski i Wspólnicy Sp. z o.o., komercjalizacją budynku zajmie się firma JLL.

Prezes zdradza, że firma patrzy w przyszłość i prowadzi intensywne prace nad przygotowaniem kolejnych inwestycji. Jak zaznacza: działania Waryński S.A. koncentrować będą się w segmencie mieszkaniowym, w którym zamierza wprowadzić na rynek kolejne projekty w atrakcyjnych lokalizacjach.

- Nie wykluczamy również inwestycji na rynku biurowym, jednak w tym przypadku będziemy w pierwszej kolejności poszukiwali konkretnego najemcy, dla którego będziemy mogli przygotować budynek skrojony na miarę jego potrzeb - mówi Łoziński.