REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Dawna stocznia w Bydgoszczy odzyskuje blask. Zobacz efekt renowacji

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 05 sty 2018 11:20
fot. pixabay.com

Zakończył się kolejny etap konserwatorskiego remontu budynku dawnej stoczni Lloyda w Bydgoszczy. Efekt prac będzie można zobaczyć podczas drzwi otwartych - już 24 stycznia br. Renowacja obiektu została finansowo wsparta przez miejską dotację na zabytki.

REKLAMA

Fabryka Lloyda przy ul. Fordońskiej 156 to dawna hala produkcyjna, z której korzystali bydgoscy stoczniowcy. Pochodzi on z końca XIX wieku. Jest jedynym elementem przypominającym o stoczniowej historii miasta. Od zeszłego roku trwał tam konserwatorki remont – pierwszy etap prac zakończył się jesienią 2016 roku - wymieniono wtedy konstrukcję dachu, poszycia, odtworzono świetliki. Wzmocniono także mury. Kolejnym etapem, który właśnie się zakończył był remont elewacji, która możliwa była m. in. dzięki miejskiej dotacji - podaje oficjalny portal miejski Bydgoszczy.

Efekty prac będzie można zobaczyć podczas dnia otwartego 24 stycznia w godzinach od 12 do 15.30. Zaplanowano zwiedzanie całego budynku z zewnątrz, a także halę główną w środku. Wszystko to z przewodnikiem (będzie nim obecny właściciel – Łukasz Gliński), który opowie o historii tego niezwykłego miejsca, a także o samym remoncie obiektu. Będzie możliwość robienia zdjęć. To ostatnia szansa na sfotografowanie dawnej stoczni przed nową aranżacją. Podczas drzwi otwartych zaplanowano także projekcję filmów archiwalnych; będzie też wystawa fotografii.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie