REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Dawny gmach uniwersytetu stał się siedzibą prokuratury

  • Autor: UM Łódź
  • 28 cze 2022 11:07
Dawny gmach uniwersytetu stał się siedzibą prokuratury
Prokuratura Regionalna w Łodzi z nową siedzibą. Przystosowano dawny gmach UŁ, fot. UMŁ

W dawnym gmachu Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego znajdzie się Prokuratura Regionalna w Łodzi. Remont obiektu jest na ukończeniu.

REKLAMA

 Proces jego zasiedlania rozpocznie się prawdopodobnie już po wakacjach po odbiorach technicznych i inwestorskich. Przeniosą się tam dwie jednostki łódzkiej Prokuratury Rejonowej: Wydział I ds. Przestępczości Gospodarczej (wyprowadzi się z pomieszczeń wynajmowanych przy al. Kościuszki) oraz Łódzki Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej znajdujący się obecnie w budynku Prokuratury Okręgowej w Łodzi przy ul. Kilińskiego – łącznie ok. 75 osób. 

– Budynek wymagał sporo prac adaptacyjnych, by przekształcić go z funkcji dydaktycznych do potrzeb biurowych i szczególnych wymogów wymiaru sprawiedliwości. Powstały więc np.  pomieszczenia dla osób doprowadzanych w celach procesowych, pokój okazań z weneckim lustrem i tajna kancelaria – informuje prokurator Krzysztof Bukowiecki, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

Remont, którego koszt wynosi kilkanaście mln zł, sfinansował budżet państwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie