×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Dawny hotel zmienił się w siedzibę urzędu miasta

  • Autor: PAP
  • 11 gru 2018 14:45
Dawny hotel zmienił się w siedzibę urzędu miasta
fot. Fotolia

Urząd miasta w Orzyszu przeniósł się do nowej siedziby. Urządzono ją w budynku hotelu, który 18 lat był nieużywany i niszczał w centrum miasta. Stary budynek urzędu będzie wystawiony na sprzedaż.

REKLAMA

Urząd miasta w Orzyszu mieści się teraz przy ul. Rynek, w samym centrum. "Stary budynek urzędu wystawimy na sprzedaż w całości. Jeśli nikt go nie kupi w takiej formie, zrobimy w nim mieszkania i będziemy sprzedawać mieszkania" - powiedział PAP burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski.

Urząd zorganizowano teraz w budynku niszczejącego przez 18 lat nieczynnego hotelu w centrum miasta. Na jego remont wydano 5,5 mln zł. Burmistrz Włodkowski powiedział PAP, że uzyskano dofinansowanie w wysokości 2 mln zł na termomodernizację budynku, 400 tys. zł wsparcia na zagospodarowanie terenu wokół i 1 mln zł dofinansowania na urządzenie na parterze gmachu biblioteki

Sam remont prowadziła brygada złożona z osób bezrobotnych (stworzono ją w ramach prac interwencyjnych), sieć wodno-kanalizacyjna i ciepłowniczą wykonały miejskie przedsiębiorstwa. "W przetargach braliśmy specjalistyczne firmy tylko wtedy, gdy naprawdę było to konieczne. Ten remont, na ile się tylko dało, robiliśmy własnymi siłami, po gospodarsku" - dodał Włodkowski.

Na parterze nowego urzędu oprócz biblioteki będzie urząd stanu cywilnego i biuro podawcze. Na pierwszym i drugim piętrze pomieszczenia urzędu. "W budynku jest winda, tak więc nie ma problemu by każdy dotarł tam, gdzie potrzebuje" - powiedział burmistrz.

Włodkowski dodał, że oprócz budynku starego urzędu na sprzedaż zostanie wystawiony także lokal, w którym obecnie mieści się opieka społeczna, która wiosną także przeprowadzi się do nowego budynku.

Orzysz to miasto na Mazurach, które słynie głównie z jednostki wojskowej i poligonu. Miasto nazywane jest "wojskową stolicą Polski".

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie