REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Dekada Nysa szukuje się do budowy. To projekt JSK Architekci

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 23 lis 2017 11:16
Dekada Nysa szukuje się do budowy. To projekt JSK Architekci
Fot. materiały prasowe
Dekada Nysa szukuje się do budowy. To projekt JSK Architekci
Dekada Nysa szukuje się do budowy. To projekt JSK Architekci

Na początku 2018 roku ruszy budowa śródmiejskiej galerii handlowej Dekada w Nysie. Dekada SA, inwestor i deweloper, planuje otwarcie obiektu w połowie 2019 roku. Ostateczną koncepcję obiektu i projekt budowlany przygotowuje jedna z największych pracowni architektonicznych w Polsce – JSK Architekci z Warszawy.

REKLAMA

Galeria Dekada Nysa posiadać będzie dwie kondygnacje handlowe o powierzchni ok. 25 tys. mkw.        (w tym 19 tys. powierzchni najmu), na których zlokalizowanych zostanie około 80 sklepów, restauracje i kawiarnie oraz strefa rozrywki z 4-salowym kinem. Dla wygody klientów powstanie podziemny parking na ponad 400 miejsc. Obiekt usytuowany będzie w ścisłym centrum Nysy, pomiędzy Rynkiem a dworcami: autobusowym i kolejowym, tuż przy głównej arterii komunikacyjnej miasta, ul. Bema.

9 sierpnia br. nastąpiło uprawomocnienie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego uchwalonego przez Radę Miejską w Nysie na początku lipca 2017 roku. Spółka Dekada zleciła wówczas przygotowanie projektu budowlanego, umożliwiającego uzyskanie pozwolenia na budowę. W grudniu projekt budowlany będzie gotowy i na tej podstawie Dekada jeszcze w tym samym miesiącu wystąpi o pozwolenie na prace rozbiórkowe, a na początku 2018 roku o pozwolenie na budowę. Budowa będzie trwała około półtora roku, otwarcie Dekady Nysa planowane jest w połowie 2019 roku.

Ostateczną koncepcję obiektu i projekt budowlany przygotowuje jedna z największych pracowni architektonicznych w Polsce – JSK Architekci z Warszawy (autorzy projektu Galerii Solaris w Opolu oraz Stadionu Narodowego w Warszawie). W stosunku do pierwszych koncepcji architektura obiektu została „ocieplona” kolorystycznie. Będą dominować kolory nawiązujące do przedwojennego ogrodzenia z cegły, które w większości zostanie zachowane. Jednocześnie, w odniesieniu do opinii mieszkańców, władz miasta i konserwatorów zabytków obiekt został podzielony na wiele różnych brył o różnym wykończeniu elewacji, w tym z zastosowaniem cegły i naturalnej zieleni, aby był postrzegany jako lekki i nie dominujący nad otoczeniem.

Galeria handlowa Dekada Nysa będzie przyjaznym, wielofunkcyjnym obiektem pełniącym rolę centrotwórczą. Doskonale wpisze się w istniejącą tkankę urbanistyczną miasta i jednocześnie zachowa historyczny charakter okolicy.

 - W wielobryłową elewację budynku galerii wkomponowane zostanie historyczne ogrodzenie XIX-wiecznej Gazowni Miejskiej. Zastosowane będą także nowoczesne rozwiązania, takie jak corten – stal patynowana oraz „zielone ściany”. W miejscu przebiegu dzisiejszej ulicy Drzymały powstanie szklany pasaż z zachowaną przedwojenną kostką granitową – dodaje Aleksander Walczak.

Oferta Dekady Nysa dostosowana będzie do potrzeb rynku i tym samym atrakcyjna dla konsumentów. Obecnie trwa komercjalizacja obiektu. Umowy najmu podpisały już takie marki jak: Rossmann, Empik, CCC, Martes Sport, Swiss, Briju, Yes, Quiosque, 4F, Grycan, So Coffee oraz Sphinx. Znajdą się tu także 4-salowe kino oraz optyk, apteka, pralnia, salon prasowy, piekarnia i biuro podróży. Część tych sklepów i punktów usługowych będą prowadzić nyscy przedsiębiorcy.  Aktualnie trwają negocjacje z kolejnymi markami. Za proces komercjalizacji Dekady Nysa odpowiada BOIG Property Consulting.

- Lodziarnio-kawiarnie są niezwykle ważną częścią naszego biznesu, którą stale rozwijamy. W tym celu nieustannie szukamy najlepszych, najbardziej atrakcyjnych dla potencjalnych klientów lokalizacji, takich jak Dekada Nysa, w której otworzymy nasz nowy punkt.  Jesteśmy przekonani, że bogata oferta lodów, deserów lodowych, kaw i domowych ciast trafi w gusta mieszkańców Nysy i okolic. Wierzymy, że nasza nowa lodziarnio-kawiarnia stanie się lubianym, chętnie odwiedzanym miejscem - mówi Wojciech Biśta, dyrektor ds. zarządzania siecią lodziarni Grycan – lody od pokoleń.

- SWISS otwiera w Dekadzie Nysa swój kolejny butik. Liczymy na to, że siła nabywcza w regionie przełoży się na wysoką odwiedzalność naszego butiku oraz, co za tym idzie, wysokie obroty. Wierzymy, że lokalizacja obiektu w centrum miasta będzie bardzo atrakcyjna dla klientów. Jesteśmy przekonani, że nasze markowe zegarki przypadną do gustu mieszkańcom Nysy, co pozwoli nam zyskać grono lojalnych i zadowolonych klientów – mówi Iwona Przybylska, Development Manager butików SWISS.

Jedenaście obiektów sieci pod wspólną nazwą Dekada działa już w Brodnicy, Ciechanowie, Grójcu, Krakowie, Malborku, Myślenicach, Nowym Targu, Olsztynie, Sieradzu, Skierniewicach i Żyrardowie. Planowane są także inwestycje w Nysie oraz, we współpracy z PKP, centra handlowo-komunikacyjne w Koninie i Mińsku Mazowieckim. Docelowo sieć ma liczyć co najmniej 20 obiektów w całej Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie