Design demokratyczny w hotelu. Starck wdraża swoje idee w SingapurzePropertyDesign.pl / Starck.com - 01-09-2016 09:56


Położony wzdłuż malowniczej rzeki Singapur, hotel M Social Singapore jest najnowszym obiektem sieci Millennium Hotels and Resorts. Mieści się w dzielnicy Robertson Quay - bogatej w modne restauracje, centra rozrywki i sklepy. Hotel posiada 293 pokoje i apartamenty, za wystrój których odpowiada Philippe Starck.

Hotel otwarto w czerwcu 2016 roku. Wnętrze M Social Singapore Philippe Starck zaprojektował w duchu wyznawanego przez siebie designu demokratycznego, czyli dostępnego szerszemu gronu odbiorców.

Design wnętrz hotelowych pokoi opiera się na idei przyjaźni, wspólnoty i otwarcia na nowe doświadczenia. Hotel ma być miejscem, w którym spotykają się marzyciele, niezależne duchy i ciekawi świata ludzie. Jego wnętrza miały trafić szczególnie w gusta gości młodszego pokolenia - millenialsów, ale nie tylko.

- M Social to miejsce, w którym wszystkie elementy świata - w tym kreatywność, humor i miłości - spotykają się w eksplozji energii, by stworzyć radość dzisiejszego i przyszłego dnia. Dla mnie hotel jest dedykacją poświęconą twórczym osobowościom - powiedział Philippe Starck.

Aranżacja wnętrz pokoi łączy ponadczasową elegancję z awangardą. Loftowy charakter pokoi ocieplają zastosowane barwy, narzuty i grube dywany. Wyraźnie widoczna jest "wielozadaniowość" wnętrz hotelu - przestrzeń łazienkowa jest tu zintegrowana z wypoczynkową. Dzięki takiej wszechstronności hotelowi goście otrzymali przestrzenie, w których mogą komfortowo pracować, grać, czytać lub po prostu wypoczywać.

Na 10 piętrach hotelu dostępne są pokoje w czterech różnych standardach: The Nice Room, The Nicer Room, The Big Room and The Bigger Room. Każdy z opcji jest dostępna też w różnych rozmiarach oraz konfiguracjach. Na przykład The Nicer Room posiada taras, podczas gdy The Bigger Room  to dwupoziomowy loft z tarasem.