REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Deweloper chce stworzyć zielony skwer przy inwestycji Czysta 4 we Wrocławiu

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 21 lis 2022 12:00
Deweloper chce stworzyć zielony skwer przy inwestycji Czysta 4 we Wrocławiu
Deweloper chce stworzyć zielony skwer przy inwestycji Czysta 4 we Wrocławiu, fot. mat. pras.

BPI Real Estate Poland chce stworzyć zielony skwer przy realizowanej przez siebie inwestycji Czysta 4 we Wrocławiu. Chodzi o teren dzierżawiony przez firmę dla potrzeb budowy. Belgijski deweloper złożył już wniosek o decyzję o warunkach zabudowy dla przyszłego zielonego zakątka

REKLAMA

Projekt Czysta 4 powstaje w pobliżu Starego Miasta, na terenie dawnej galerii handlowej, z której część materiałów po rozbiórce  zostało nie tylko poddana recyklingowi, ale zostanie też ponownie wykorzystana w częściach wspólnych nowego budynku.

Inwestycja przewiduje liczne rozwiązania ekologiczne jak m.in. panele fotowoltaiczne, duża ilości miejsc dla rowerów, system nawadniania oparty o wodę deszczową, budki lęgowe dla ptaków, czy zachowanie większości rosnących na terenie inwestycji drzew. Co więcej, na dzierżawionym obecnie terenie obok inwestycji w obrębie ulic Kościuszki, Czysta, Podwale i Kołłątaja, który służy za zaplecze budowy, BPI Real Poland postanowiło stworzyć zielony skwer. Deweloper właśnie złożył wniosek do Urzędu Miasta o decyzję o warunkach zabudowy dla skweru, na którym chce posadzić zróżnicowaną zieleń.

W przypadku projektu Czysta 4 poza wspomnianym skwerem i  wewnętrznym dziedzińcem powstanie również ”ogród na dachu” ze strefą do odpoczynku dla mieszkańców. Firma pomyślała również o nowych formach pracy, które sprzyjają ograniczaniu emisji spalin – oprócz samej centralnej lokalizacji, czy udogodnień dla rowerów, w budynku przewidziano przestrzeń do wspólnej pracy  dla osób pracujących zdalnie.

W ofercie inwestycji Czysta 4 znajdują się 183 mieszkania i apartamenty o powierzchni od ponad 25 mkw. do ponad 87 mkw. i strukturze pokoi od 1 do 4 z przynależnymi ogródkami, balkonami lub tarasami. Każde z mieszkań wyposażone będzie w system typu smart home. Na kondygnacji podziemnej oprócz hali garażowej z 93 miejscami postojowymi znajdą się również komórki lokatorskie.

Aktualnie na placu budowy przy Czystej 4 prowadzone są wykopy oraz prace przygotowawcze do wykonania płyty fundamentowej, która ma być gotowa do końca grudnia.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie