×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Deweloper przekazał dzielnicy na Mokotowie wybudowaną drogę

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • Opublikowano: 22 lut 2022 09:46
Deweloper przekazał dzielnicy na Mokotowie wybudowaną drogę
Droga wzdłuż inwestycji Nova Bluszczańska na mokotowskich Siekierkach, fot. Piotr Krajewski

Spółka deweloperska SGI przekazała na własność dzielnicy Siekierki drogę publiczną wybudowaną wzdłuż inwestycji Nova Bluszczańska.

REKLAMA

  • SGI przekazało na własność dzielnicy Siekierki wybudowaną wzdłuż inwestycji Nova Bluszczańska drogę publiczną. 
  • Powstała ulica Piniowa realizowana była równolegle z inwestycją Nova Bluszczańska.
  • Koszt realizacji wyniósł ok. 1,7 mln. zł.
  • Firma zapowiada kolejne tego typu realizacje na Siekierkach.

Spółka deweloperska SGI jest obecna na warszawskim Mokotowie już od kilku lat. Szczególnie bliskie jest jej osiedle Siekierki, gdzie powstały już trzy projekty, aktualnie w budowie jest czwarty, a w planach są kolejne. Firma aktywnie wspiera także rozwój samej okolicy.

W ostatnich dniach deweloper przekazał na własność dzielnicy wybudowaną wzdłuż inwestycji Nova Bluszczańska drogę publiczną. Powstała ulica Piniowa ma długość ok. 300 metrów i zawiera niezbędną infrastrukturę. Koszt realizacji wyniósł ok. 1,7 mln. zł.

Ulica Piniowa realizowana była równolegle z inwestycją Nova Bluszczańska na warszawskich Siekierkach. Blisko rok temu spółka SGI do użytku oddała ciąg pieszo-jezdny o szerokości 6 metrów, co umożliwiło spacery oraz ruch i postój pojazdów. Wjazd znajduje się od strony ulicy Bluszczańskiej. Oprócz jezdni, deweloper zapewnił odpowiednie oświetlenie, chodnik i pasmo zieleni.

Droga od momentu uzyskania pozwolenia na użytkowanie była dostępna dla wszystkich. Aktualnie została przekazana na własność dzielnicy. Dodatkowo celem inwestycji było usprawnienie i poprawa komunikacji w tej części Mokotowa. Całkowity jej koszt wyniósł ok. 1,7 mln zł. SGI już zapowiedziało kolejne tego typu realizacje na Siekierkach.

– W SGI jednym z głównych filarów, na których opieramy biznes jest bycie odpowiedzialnym inwestorem. Oprócz wysokiej jakości mieszkań i domów, chcemy dostarczać jeszcze więcej. Wiemy jak ważna dla mieszkańców jest najbliższa okolica i jej funkcjonalne zagospodarowanie, dlatego dodatkowo realizujemy między innymi drogi, z całą ich niezbędną infrastrukturą. Stale sprawdzamy jakie są potrzeby, zarówno mieszkańców jak i samej dzielnicy, aby móc aktywnie wspierać jej rozwój – wyjaśnia Robert Stachowiak, Prezes Zarządu SGI.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie