×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Deweloper wyremontuje szkołę na warszawskiej Białołęce

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 28 cze 2022 09:23
Deweloper wyremontuje szkołę na warszawskiej Białołęce
Grupa Antczak rozpoczęła remont Szkoły Podstawowej nr 314 na warszawskiej Białołęce, fot. mat. pras.

W ramach partnerskiej współpracy z Dzielnicą Białołęka, Grupa Antczak przeprowadzi remont Szkoły Podstawowej nr 314 im. Przyjaciół Ziemi. To dodatkowa inicjatywa inwestor przed rozpoczęciem inwestycji „Dom przy Ratuszu” przy ul. Światowida zaprojektowanej przez BBGK Architekci.

REKLAMA

  • Remont szkoły jest dodatkową inicjatywą Grupy Antczak związaną z inwestycją mieszkaniowo-usługową „Dom przy Ratuszu”.
  • Zgodę na realizację projektu przy ul. Światowida wyraziła Rada miasta stołecznego Warszawy w trybie ustawy o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących.
  • Naprzeciwko urzędu Dzielnicy Białołęka powstanie bryła budynku o ceglanej fasadzie, zaprojektowana przez pracownię BBGK Architekci.
  • Budynek pomieści 105 mieszkań i 8 lokali usługowych.

Łączna wartość zaangażowania Grupy Antczak w remont białołęckiej szkoły wyniesie około 2,8 mln zł. Prace będą realizowane w dwóch kolejnych sezonach wakacyjnych. Od czerwca do końca sierpnia br. inwestor przeprowadzi gruntowną naprawę pokrycia dachowego sali gimnastycznej i części wejściowej głównego budynku szkoły. Dodatkowo podłoga sali gimnastycznej zostanie wymieniona na nowoczesną nawierzchnię syntetyczną. Wszystkie prace będą prowadzone w sposób, który nie zakłóci zaplanowanych w placówce zajęć w ramach akcji „Lato w mieście”.

Drugi etap prac remontowych odbędzie się w terminie czerwiec – sierpień 2023 roku. W budynku głównym szkoły Grupa Antczak wyremontuje część korytarzy i klatek schodowych, cztery świetlice oraz izolację zewnętrzną w kondygnacji podziemnej. Budynek nauczania początkowego zyska tzw. opaskę odwadniającą wraz z nowym cokołem i panelami elewacyjnymi. Prowadzące do obu budynków schody zostaną wymienione, a wejścia będą przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na placu zabaw zaplanowano nową nawierzchnię i zadaszenie piaskownicy.

Poza pracami remontowymi w szkole Grupa Antczak będzie również odpowiadać za budowę skrzyżowania ulic Światowida i Milenijnej. Realizacja inwestycji pozwoli uspokoić okoliczny ruch, poprawi bezpieczeństwo mieszkańców i stanie się zalążkiem centrum lokalnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie