Deweloperzy inwestują w... muralePropertydesign.pl - 11-07-2016 13:51


Przestrzeń publiczna i jej estetyka nabierają coraz większego znaczenia nie tylko dla władz miast, ale także dla firm deweloperskich. Coraz więcej deweloperów zwraca uwagę nie tylko na estetykę samej inwestycji, ale także na przestrzeń ją otaczającą i stawia na... murale.

Jak sprawić, by wymagające odrestaurowania budynki wokół inwestycji, nie tylko zyskały nowy wygląd, ale także wzbudziły zainteresowanie szerszej grupy osób? Belgijski deweloper, firma Ghelamco, postawił na sztukę w postaci murali artystycznych. Do współpracy zostało zaproszone Good Looking Studio i dwóch wybitnych artystów: François Schuiten oraz Rafał Olbiński.

Efekty tej współpracy można podziwiać na Placu Europejskim przy Warsaw Spire na szczytach budynków przy ul. Grzybowskiej. Ze względu na długi okres ekspozycji Good Looking Studio przed rozpoczęciem prac, na zlecenie Ghelamco, także wyremontowało elewację budynku.

- Patrząc na ostatnie lata mamy za sobą projekty dla kilku dużych deweloperów na terenie inwestycji. Murale ciekawie urozmaicają przestrzeń ślepych ścian przy inwestycjach i cieszą się dużym poparciem mieszkańców - mówi Bartek Leśniewski, współzałożyciel Good Looking Studio.

Współpraca z artystami przy tworzeniu murali jest coraz popularniejsza. Kompetencje i know how takich firm, jak Good Looking Studio pozwalają na odtworzenie każdej pracy w fotograficznej jakości. Dzięki temu obrazy namalowane na elewacjach tworzą tak niesamowity efekt. Grafiki autorstwa znanych artystów nadają muralom miana dzieł sztuki i stają się ważnymi punktami na kulturalnej i artystycznej mapie miasta. - François Schuiten jest bardzo znanym belgijskim rysownikiem komiksowym. Był najbardziej wymagającym artystą z jakim mieliśmy okazję współpracować. Niesamowity człowiek. Doskonale wie, czego chce. Wie jak ma wyglądać jego praca w dużym formacie. Zależy mu na najwyższej jakości odwzorowania by poszczególne postacie przekazywały odpowiednie emocje –  tak współpracę z artystą wspomina Bartek Leśniewski, współzałożyciel Good Looking Studio.

Miasta i firmy deweloperskie są coraz bardziej otwarte na przenoszenie prac ilustratorów, grafików, fotografów. Pozwala to na pełniejsze wykorzystanie możliwości malarstwa wielkoformatowego, a przede wszystkim poprawia estetykę wielu miejsc i inwestycji. Angażowanie do współpracy wybitnych artystów podnosi nie tylko prestiż inicjatywy, ale przede wszystkim sprawia, że miasto wzbogaca się o kolejne ciekawe miejsce na swojej kulturalno – artystycznej mapie.