×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Diverse CG z nowym biurem w gdańskiej Officynie spod kreski APA Wojciechowski Trójmiasto

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 15 wrz 2023 14:22
  • Aktualizacja: 15 wrz 2023 14:26
Diverse CG z nowym biurem w gdańskiej Officynie spod kreski APA Wojciechowski Trójmiasto
Diverse CG z nowym biurem w gdańskiej Officynie spod kreski APA Wojciechowski Trójmiasto. fot. mat. pras. Torus

W kameralnym biurowcu spod kreski APA Wojciechowski Trójmiasto swoje nowe gdańskie biuro ma firma Diverse CG.

REKLAMA

  • Firma Diverse CG przeniosła gdańskie biuro do Officyny.
  • Biurowiec jest kameralny i oferuje taras na IV piętrze - komfortowe miejsce odpoczynku i wyciszenia dla pracowników. 
  • Officynę zaprojektowała pracownia APA Wojciechowski Trójmiasto.

Diverse CG to doświadczony dostawca usług i kompetencji w obszarze IT. Firma ma główną siedzibę w Warszawie, ale od 5 lat prężnie rozwija się także w Trójmieście. W ostatnim czasie przeniosła swoje regionalne biuro do nowego, kameralnego biurowca Officyna wybudowanego przez firmę Torus, a na swoje potrzeby wynajęła blisko 400 m kw. powierzchni. W transakcji pośredniczyła firma JLL, lider doradztwa na rynku nieruchomości w Polsce.

Officynę zaprojektowała pracownia APA Wojciechowski Trójmiasto, fot. mat. prasowe Torus
Officynę zaprojektowała pracownia APA Wojciechowski Trójmiasto, fot. mat. prasowe Torus

Diverse CG (DCG) to firma, która od 15 lat wspiera swoich klientów dostarczając usługi i kompetencje w obszarze IT. Od pięciu lat firma rozwija się prężnie także w Trójmieście. Pracownicy DCG na co dzień zajmują się rekrutowaniem ekspertów z obszaru IT zarówno w zakresie outsourcingu, team leasingu, jak i headhuntingu.

– Pięć lat temu zaczynaliśmy historię gdańskiego oddziału od dwóch osób i wielkich nadziei na rozwój. Dzisiaj jest nas ponad dwudziestka i w kwestii rozwoju nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Wybraliśmy Officynę, bo szukaliśmy nieco większego biura w dobrze skomunikowanym miejscu. Oczarował nas klimat okolicznych wrzeszczańskich kamienic i kameralność inwestycji. W wybór lokalizacji zaangażowani byli pracownicy i zgodnie wybrali Officynę podkreślając, że urzekła ich niemal domowa atmosfera tego miejsca – mówi Małgorzata Hoppe, Branch Manager w Diverse CG.

W nowym biurze DCG pracować będzie blisko 30 osób odpowiedzialnych za rekrutację specjalistów IT oraz sprzedaż. W aranżacji postawiono na wygodę i samopoczucie pracowników, są więc elektrycznie regulowane biurka, wygodne miękkie pufy i liczne miejsca cichej pracy wyposażone w wygodne fotele. W firmie powstała również grupa, która jest odpowiedzialna za zakup roślin mających uprzyjemniać pracę w biurze.

– Cieszymy się, że atuty lokalizacyjne, jakościowe, a jednocześnie kameralność Officyny zostały docenione przez kolejnego najemcę. Transakcja ta jest wartościowa także z tego powodu, że firma Diverse CG doskonale zna nasz „torusowy standard” - przez wiele lat wynajmowała powierzchnię w innym z wybudowanych przez nas biurowców. Jestem przekonany, że nowe biuro w Officynie będzie sprzyjać dalszemu rozwojowi firmy w Trójmieście – mówi Marcin Piątkowski, dyrektor ds. komercjalizacji w firmie Torus.

W transakcji najemcę reprezentowała firma doradcza JLL.

– Officyna to wyjątkowa lokalizacja, która oprócz biurowych udogodnień wyróżnia się urokiem i panującą w tej przestrzeni atmosferą. Wiedzieliśmy, że sprawdzi się jako nowe biuro dla Diverse CG, bo odpowiada na wszystkie oczekiwania naszego klienta, który jako firma z obszaru IT, cechuje się specyficznymi potrzebami. Cieszymy się, że mogliśmy pośredniczyć w tych negocjacjach, bo dało nam to okazję obserwować unikalny sposób pracy i doboru biura , w którym uczestniczyli wszyscy pracownicy firmy – mówi Aleksandra Staniszewska, JLL.

Officyna powstawała w dwóch etapach, a jej łączna powierzchnia najmu wynosi 12,3 tys. mkw. Budynek stanowiący II etap Officyny, w którym zlokalizowane jest nowe biuro DCG, znajduje się w głębi działki i połączony jest z pierwszym etapem bezpośrednim przejściem. Główne wejście do Officyny zlokalizowane jest od strony al. Grunwaldzkiej (przez I etap), dodatkowe od strony łącznika, natomiast wjazd na teren Officyny znajduje się od strony ul. Wassowskiego.

Inwestycja zlokalizowana jest w dobrze skomunikowanym punkcie miasta, przy głównej arterii drogowej, z łatwym dostępem do licznych środków komunikacji miejskiej – w bliskiej odległości znajdują się przystanki autobusowe, tramwajowe, a także dworzec PKP/SKM/PKM. Firma Torus zadbała również o infrastrukturę dla rowerzystów – w budynku jest zaplecze sanitarne z szatniami, szafkami i prysznicami, a miejsca na jednoślady znajdują się zarówno w hali garażowej, jak i na zewnątrz.

Elementem wyróżniającym budynek jest taras na IV piętrze - komfortowe miejsce odpoczynku i wyciszenia dla pracowników. Biurowiec jest kameralny i stanowi ciekawą ofertę przede wszystkim dla mniejszych i średniej wielkości firm, dla których wysokiej jakości powierzchnia biurowa w tej części miasta stała się bardziej dostępna. W okolicy inwestycji znajdują się liczne punkty usługowe, gastronomiczne i handlowe, co ułatwia pracownikom zaspokajanie codziennych potrzeb.

Officynę zaprojektowała pracownia APA Wojciechowski Trójmiasto. Oba budynki certyfikowane są w systemie LEED na najwyższym, platynowym poziomie. Oznacza to m.in., że spełniają wyśrubowane normy ekologiczne, są energooszczędne i wykonane z przyjaznych dla człowieka materiałów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie