×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Dla nas architekci są głównymi partnerami do dialogu

  • Autor: propertydesign.pl
  • 08 maj 2014 12:22
 Dla nas architekci są głównymi partnerami do dialogu
fot. Siedziba Schueco Włochy
 Dla nas architekci są głównymi partnerami do dialogu
 Dla nas architekci są głównymi partnerami do dialogu
 Dla nas architekci są głównymi partnerami do dialogu

W dniu 7 czerwca 2014 roku Międzynarodowe Biennale Architektury w Wenecji otworzy drzwi dla zwiedzających. Autorzy niemieckiego pawilonu „Bungalow Germania”, architekci Alex Lehnerer i Savvas Ciriacidis, poprosili firmę Schüco o pomoc w realizacji swojej koncepcji.

REKLAMA

Główny temat narodowych pawilonów, wybrany przez kuratora wystawy, holenderskiego architekta Rema Koolhasa, brzmi: „Absorbing Modernity: 1914-2014”. Na razie nie wiadomo, w jaki sposób projektanci „Bungalow Germania” zinterpretowali tak postawione zagadnienie. Wiadomo tylko, że zmierzą się z koncepcją architektury jako zjawiska społecznego.

W centrum ich uwagi znajdą się zwłaszcza Pawilon Barceloński Ludwiga Miesa van der Rohe (tzw. Pawilon Niemiecki), który podczas światowej wystawy w Barcelonie w 1929 roku stanowił wejście na teren niemieckiej ekspozycji, a także kanclerski bungalow w Bonn projektu Sepa Rufa.

Architekci Savvas Ciriacidis i Alex Lehnerer prowadzą w Zurychu wspólne biuro architektoniczne CIRIACIDISLEHNERER. Do swojego zespołu postanowili zaprosić właśnie firmę Schüco ze względu na jej bogaty know-how. - Schüco to doskonały partner do tego przedsięwzięcia ze względu na swoje 60-letnie doświadczenie – odpowiedział Savvas Ciriacidis zapytany o kryteria, którymi kierował się przy wyborze dostawcy.

Andreas Engelhardt, Przewodniczący Rady Nadzorczej Schüco, podkreślił długą tradycję współpracy firmy Schüco z architektami z całego świata. - Zgodziliśmy się od razu i jesteśmy zachwyceni, że możemy wesprzeć niemiecki udział. Dla nas architekci są głównymi partnerami do dialogu, a Międzynarodowe Biennale Architektury ma długoletnią tradycję współpracy z architektami o światowej renomie – podkreślił Engelhardt.

Międzynarodowa społeczność architektoniczna oczekuje z niecierpliwością, by zobaczyć, w jaki sposób Lehnerer i Ciriacidis podeszli do realizacji zadanego tematu i jak połączyli elementy niemieckiej architektury z własną wizją.

Schüco to systemowe rozwiązania okien, drzwi i fasad. Dzięki światowej sieci partnerów, architektów, projektantów i inwestorów firma Schüco International KG tworzy zrównoważone powłoki budynków, skupiając szczególną uwagę na człowieku i jego potrzebie pozostawania w harmonii z naturą i technologią.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie