REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Do wakacji w Warszawie powstaną naturalne ogrody zabaw

  • Autor: PAP
  • 25 maj 2018 13:40
Do wakacji w Warszawie powstaną naturalne ogrody zabaw
fot. unsplash

Tego lata w Warszawie powstaną ogrody do zabawy - miejsca twórczej i swobodnej zabawy z użyciem naturalnych materiałów: kamieni, szyszek, kory, pieńków. Ogrody będę budowane na podstawie koncepcji i lokalizacji wyznaczonych przez mieszkańców we współpracy z artystami.

REKLAMA

Wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski podkreślił, że ogrody będą się różniły od standardowych placów zabaw. "Po raz pierwszy to mieszkańcy w pierwszej kolejności będą mogli zdecydować, gdzie takie obiekty mają powstać" - podkreślił.

"Chodzi o to, żeby każdy taki projekt, który będzie powstawał, dawał większe pole nie tylko do rekreacji, ale również do poznawania świata dla najmłodszych niż tradycyjne urządzenia" - zaznaczył wiceprezydent.

Jak mówił, "ogrody mają być formą dodawania nowych rozwiązań; urządzeń, które dzięki doświadczeniu partnerów w fundacji +Na miejscu+ czy architektów mają nam dać lepiej dopasowane urządzenia do potrzeb mieszkańców w środowiskach lokalnych".

Olszewski poinformował, że inicjatywa ma na celu nie tylko zaoferowanie warszawiakom miejsca do rozrywki, ale także zachęcanie do odwiedzania nieodkrytych terenów zieleni, w których będzie można kreatywnie spędzić czas. Zaznaczył, że projekt będzie kontynuowany w kolejnych latach, jeśli jego tegoroczna, pierwsza edycja będzie cieszyć się zainteresowaniem.

Rzecznik prasowy Zarządu Zieleni Mariusz Burkacki zapowiedział, że ogrody będą się składały m.in. z drewna, piasku, kamieni czy szyszek. "Wszystko zależy tylko i wyłącznie od wyobraźni mieszkańców, dzieci i od tego, co uznają za słuszne w danym miejscu" - dodał.

"Chcemy zachęcać mieszkańców do udziału we współtworzeniu miasta. Te miejsca do zabaw, których celowo nie nazywamy placami zabaw tylko ogrodami zabaw, ze względu na to, że będą to miejsca troszkę inne - chcemy, żeby one były także wizytówką Warszawy i przykładem dla innych miast w Polsce: jak stworzyć miejsca, w których można spędzić przyjemnie czas" - mówił.

Ogrody do zabawy to projekt realizowany na zlecenie Zarządu Zieleni przez Fundację "Na miejscu", działającą na rzecz wspólnot lokalnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie