Do zabytkowych szklarni przy Wola Parku wróci życiePropertyDesign.pl - 12-01-2017 09:50


W trakcie budowy zarządcy centrum Wola Park zadbali o rewitalizację Parku Ulricha. Teraz pora na kolejny element otoczenia, który będzie przywrócony mieszkańcom - szklarnie zlokalizowane naprzeciwko centrum handlowego zamienią się w miejsce spotkań i będą pełnić funkcje społeczną, edukacyjno-rozrywkową oraz gastronomiczną.

Wola Park, w porozumieniu z konserwatorem zabytków, rozpoczął proces renowacji oraz rewaloryzacji tych zabytkowych obiektów. Wiosną 2018 roku szklarnie staną się dla mieszkańców dzielnicy nowym 

Decyzja o renowacji szklarni zapadła nie tylko ze względu na potrzebę remontu opuszczonych budynków. Szklarnie po modernizacji mają uatrakcyjnić przestrzeń miejską oraz stać się miejscem spotkań mieszkańców Woli i Warszawy. Wszystkie prace objęte zostały opieką konserwatorską. Wola Park uzyskał również prawomocne pozwolenia na budowę.

- Dzięki rewitalizacji zabytkowych szklarni, mieszkańcy stolicy będą mieć kolejny ciekawy punkt na mapie Warszawy, w którym będą mogli spędzać wolny czas. Planujemy otworzyć tu m.in. kawiarnie, restauracje oraz miejsce spotkań sąsiedzkich. Pragniemy, by szklarnie stały się jednym z najatrakcyjniejszych miejsc na Woli – przekonuje Dagmara Pozowska, dyrektor centrum handlowego Wola Park.

Celem projektu jest nadanie obszarowi reprezentacyjnego wystroju oraz włączenie go do tkanki miejskiej dzielnicy Wola. W planach jest integracja całego terenu położonego pomiędzy ulicą Górczewską oraz budynkiem centrum handlowego poprzez nadanie jednolitej stylistyki oraz wprowadzenie, w nawiązaniu do tradycji tego miejsca, jak największej ilości zieleni. Inwestycja zakłada również rewitalizację terenów zewnętrznych tj. od placu z fontanną, aż do ulicy Górczewskiej. Zmodernizowana zostanie też Willa Ulricha, w której w 2017 roku otworzy się restauracja.

W nawiązaniu do tradycji miejsca, nowe szklarnie nawiązywać będą swoim wyglądem do tych sprzed lat, niezachowanych współcześnie.

Za projekt oraz koncepcję rewitalizacji szklarni odpowiada architekt Hanna Jung-Migdalska.