×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Doki w Gdańsku: poznajemy bliżej wielofunkcyjną inwestycję na Młodym Mieście

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 14 cze 2022 14:04
Doki w Gdańsku: poznajemy bliżej wielofunkcyjną inwestycję na Młodym Mieście
Montownia, część inwestycji Doki Living, fot. mat. Euro Styl
Doki w Gdańsku: poznajemy bliżej wielofunkcyjną inwestycję na Młodym Mieście
Doki w Gdańsku: poznajemy bliżej wielofunkcyjną inwestycję na Młodym Mieście
Doki w Gdańsku: poznajemy bliżej wielofunkcyjną inwestycję na Młodym Mieście

Doki to wielofunkcyjna inwestycja powstająca w śródmieściu Gdańska, na postoczniowych, historycznie znaczących terenach, w sąsiedztwie Europejskiego Centrum Solidarności. Znajdzie się tu mieszkaniowy kwartał zabudowy – Doki Living, realizowany przez Euro Styl z Grupy Dom Development.

REKLAMA

  • Centrum Gdańska to jeden z najatrakcyjniejszych terenów w Polsce. Przywracana w nim do życia dzielnica Młode Miasto w najbliższych latach stanie się jedną z wizytówek aglomeracji, podobnie jak ma to miejsce w innych portowych miastach Europy.
  • Doki to wielofunkcyjna inwestycja, której częścią jest m.in. mieszkaniowy kwartał zabudowy Doki Living oraz zabytkowy budynek Montowni.

DOKI Living, fot. mat. Euro Styl
DOKI Living, fot. mat. Euro Styl

Zaprojektowano tam ponad 1000 apartamentów o zróżnicowanych metrażach, a na parterach budynków ponad 100 lokali usługowych. Tuż obok, w rewitalizowanym zabytkowym gmachu Montownia – dawnej montażowni łodzi podwodnych, powstanie 114 unikatowych loftów serwisowanych, które są produktem inwestycyjnym o charakterze hotelowym.

- Duży wybór mieszkań i lokali usługowych w Doki Living oraz wyjątkowy produkt, jakim są zabytkowe lofty serwisowane z obsługą profesjonalnego operatora należącego do naszej Grupy Kapitałowej, tworzą szeroką paletę możliwości inwestycyjnych – mówi Magdalena Reńska, dyrektor zarządzająca i członek zarządu w spółce Euro Styl.

Przydomowe ogródki i zielone patia

DOKI Living to ponad 1000 komfortowych apartamentów. Aby zapewnić mieszkańcom spokój i większą kameralność zostały one wyniesione nad lokale usługowe na parterach, co w połączeniu z wysokim standardem wykończenia i funkcjonalnością czyni to miejsce wyjątkowym.

Mieszkania na pierwszych piętrach mają zaprojektowane prywatne, przydomowe ogródki oraz dostępne wyłącznie dla mieszkańców kameralne, zielone patia sprzyjające sąsiedzkiej integracji. Balkony, loggie i tarasy na wyższych kondygnacjach zapewnią wyjątkowe widoki na Stare Miasto, baseny portowe czy charakterystyczne stoczniowe żurawie. Na parterach budynków będzie ponad 100 lokali usługowych, w których znajdą się piekarnie, kawiarnie, bary, restauracje, małe sklepy czy różnego rodzaju usługi.

- Lokale usługowe w inwestycji Doki cieszą się dużym zainteresowaniem, bo tu kreujemy miasto. Mali i duzi inwestorzy oraz tzw. użytkownicy finalni (end-users) chętnie kupują lokale w centrum Gdańska, bo to dobry pomysł na ochronę kapitału w mniej stabilnych czasach. Coraz więcej indywidualnych osób decyduje się na taki zakup, by zarabiać na komercyjnym najmie lokalu – dodaje Magdalena Reńska.

Unikatowa zabytkowa architektura skrywa niezwykłe wnętrza

Montownia powstaje w unikatowym architektonicznie, pochodzącym z lat 30. XX wieku, zabytkowym budynku montażowni części do łodzi podwodnych. Znajdzie się w niej 114 loftów serwisowanych, zajmujący 2,7 tys. mkw. food hall oraz centrum konferencyjne.

Montownia przyciągać będzie nie tylko mieszkańców DOKI Living, ale także bliższej i dalszej okolicy, jak również turystów czy osoby przybywające do miasta w celach biznesowych. Lofty serwisowane w MONTOWNI to wygodne połączenie oferty hotelowej z niezależnością, którą dają funkcjonalnie zaprojektowane apartamenty z kompletnie wyposażonymi aneksami kuchennymi. Imponująca wysokość kondygnacji, sięgająca nawet ponad 5 metrów, pozwoliła na stworzenie antresoli sypialnianych, dzięki temu w każdym apartamencie komfortowo wypocznie 4-6 osób.

Do apartamentów prowadzić będzie przestronne lobby recepcyjne z 24-godzinną obsługą. Goście będą też mogli otworzyć apartament smartfonem bez konieczności korzystania z usług recepcji. W budynku znajdą się również przestrzenie wspólne dla gości, takie jak sala biznesowa, czytelnia i pokój zabaw dla dzieci.

Ściany Montowni zdobić będą unikatowe, wielkoformatowe zdjęcia w stoczniowym klimacie, których autorem jest Michał Szlaga, znany dokumentalista. Między kondygnacjami zawieszonych zostanie 17 efektownych obiektów świetlnych o wielkości od 2 do 9 metrów, zaprojektowanych przez uznanego artystę Tomasza Krupińskiego. Ich poszycie wykonane będzie z egzotycznych muszli placuna ephium, sprowadzonych na specjalne zamówienie z Filipin.

- Lofty serwisowane w Montowni stanowią dla inwestorów unikatową możliwość nabycia zabytkowej nieruchomości w centrum Gdańska. Taki zakup jest niewątpliwie doskonałą lokatą kapitału i daje przyjemność posiadania wyjątkowej nieruchomości w swoim portfelu. Dodatkowo profesjonalna spółka operatorska zadba o maksymalne obłożenie apartamentów, a właściciel czerpać będzie proporcjonalne zyski z wynajmu całego obiektu, przy minimalnym zaangażowaniu własnego czasu – podsumowuje Magdalena Reńska.
Montownia powita pierwszych gości w kwietniu 2023 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie