×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Dom im. J. Piłsudskiego w Krakowie odzyskuje blask

  • Autor: UM Kraków
  • 25 lip 2018 15:15
  • Aktualizacja: 25 lip 2018 15:16
Dom im. J. Piłsudskiego w Krakowie odzyskuje blask
fot. mat. prasowe

Rozpoczął się remont konserwatorski elewacji wraz z wymianą stolarki okiennej w Domu im. J. Piłsudskiego przy Oleandrach.

REKLAMA

Zgodnie z założeniami projektu oraz wytycznymi konserwatorskimi remont elewacji Oleandrów ma polegać na usunięciu wtórnego tynku (tzw. baranka, wykonanego w okresie PRL), odczyszczeniu oryginalnego tynku szlachetnego, a następnie jego naprawie (uzupełnienie spękań) i zabezpieczeniu. Celem jest odtworzenie wyglądu elewacji jak najbardziej zbliżonego do stanu przedwojennego. Powierzchnia rewitalizowanej elewacji to ok. 1800 mkw. W miejsce starych okien wstawione zostaną nowe, sosnowe, wykonane na specjalne zamówienie - podaje oficjalny portal miejski Krakowa.

Na czas prac przy elewacji, na rusztowaniach zostaną umieszczone dwie siatki mesh o wymiarach 10x13 metrów. Od strony Błoń (elewacja południowa) zostanie umieszczona siatka z wizerunkiem marszałka Piłsudskiego. Siatka z orłem i datą wymarszu kampanii kadrowej (6 sierpnia 1914) zostanie powieszona od strony ulicy Oleandry (elewacja wschodnia). Obie siatki będą umieszczone na rusztowaniach do 31 lipca i eksponowane do końca remontu fasad.

Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane AGAD z Torunia. Całość prac to koszt 2.029.407,17 zł. Większość robót powinna zakończyć się przed 11 listopada 2018 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie