×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Dom skonfigurowany jak samochód klasy premium. Zobacz unikalny projekt

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 15 mar 2023 10:41
Dom skonfigurowany jak samochód klasy premium. Zobacz unikalny projekt
Dom Zmienny powstał w pracowni Daniela Cieślika - ANTA Architekci, fot. mat. pras.
Dom skonfigurowany jak samochód klasy premium. Zobacz unikalny projekt
Dom skonfigurowany jak samochód klasy premium. Zobacz unikalny projekt
Dom skonfigurowany jak samochód klasy premium. Zobacz unikalny projekt

Jest całkowicie samowystarczalny energetycznie i gotowy do konfiguracji niczym luksusowy samochód - taki jest Dom Zmienny, który wyszedł spod kreski ANTA Architekci.

REKLAMA

  • Dom zmienny powstał w pracowni Daniela Cieślika - ANTA Architekci.
  • Można go skonfigurować niczym samochód klasy premium i zrealizować pod klucz na terenie całej Polski.
  • Jest całkowicie samowystarczalny energetycznie. To możliwe dzięki zasilaniu energią z dachu solarnego, fasady lub carportu od SunRoof oraz innowacyjnym technologiom magazynowania i zarządzania energią.

Dom Zmienny powstał na bazie 20-letniego doświadczenia pracowni ANTA Architekci w realizacji blisko tysiąca projektów w różnych częściach kraju. Stanowi doskonałą alternatywę dla osób pierwotnie zainteresowanych zakupem apartamentu – zapewnia znacznie większą prywatność i możliwość wyboru miejsca, gdzie powstanie.

- Dom Zmienny to nowoczesny, parterowy, pasywny budynek o optymalnej powierzchni 143,61 mkw., wyposażony m.in. w najlepsze instalacje domu inteligentnego i zintegrowaną fotowoltaikę. Projekt ma dopasowywać się do przyszłych mieszkańców, a nie odwrotnie. Inwestorzy mogą wedle własnych potrzeb i preferencji skonfigurować układ wnętrz. Nie zakładamy jednak ingerencji w zewnętrzny obrys i konstrukcję domu, ponieważ chcemy, aby dzięki niezmiennej bryle Dom Zmienny mógł dopasować się do jak największej liczby działek na terenie całej Polski - mówi Daniel Cieślik, architekt i założyciel pracowni ANTA Architekci.

W zależności od warunków zabudowy, planu zagospodarowania przestrzennego bądź preferencji przyszłych mieszkańców, projekt można zrealizować w czterech odsłonach: z dachem płaskim, solarnym dachem dwuspadowym, czterospadowym lub wielospadowym.

- Do projektu wybraliśmy nowoczesną technologię solarną SunRoof, która zapewnia dopracowane w każdym detalu połączenie estetyki z funkcjonalnością. Przykładem są m.in. panele fotowoltaiczne na elewacji. To jednocześnie elewacja, która designem dopasowała się do naszej wizji architektonicznej. Dodatkowo firma SunRoof wprowadziła do projektu minimalistyczne carporty oraz dachy solarne, które stanowią jednocześnie pokrycie domu. Zapewni to mieszkańcom Domu Zmiennego praktyczne i zarazem atrakcyjne wizualnie rozwiązania – wskazuje Daniel Cieślik. 

Dom Przyszłości​ Smart House

Potrzeby energetyczne Domu Zmiennego są zaspokajane przez energię ze słońca, co sprawia, że budynek jest energooszczędny i ekologiczny.

- Zintegrowana fotowoltaika jest skutecznym sposobem, aby uzyskać doskonały design i jednocześnie osiągnąć maksymalną niezależność energetyczną. Prąd wytwarzany przez SunRoof 2w1 zasili urządzenia elektryczne i systemy grzewcze oraz naładuje samochód elektryczny. Nadwyżka energii wyprodukowana w ciągu dnia zostanie zmagazynowana w banku energii i wykorzystana po zachodzie słońca. To pozwoli zwiększyć autokonsumpcję i zoptymalizować zwrot z inwestycji w fotowoltaikę – mówi Lech Kaniuk, współzałożyciel i CEO SunRoof.

Dla inwestora oznacza to nie tylko oszczędności na rachunkach za prąd, lecz także większą wygodę mieszkania i bezpieczeństwo. Dom Zmienny wyposażono w szereg inteligentnych rozwiązań, które w indywidualnych projektach często wykraczają ponad budżet.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie