Dom tani, mały i szybki w budowie potrzebny od zaraz. Modulo House wychodzi naprzeciw współczesnym problemomPropertyDesign.pl - 02-10-2019 09:00


Im mniejszy dom tym tańszy w budowie, im mniej skomplikowana bryła budynku i dachu tym koszty budowy są mniejsze. Modulo to dom tani w budowie ale również w użytkowaniu. Oto innowacyjny projekt pracowni Meedo, który idealnie wpisuje się w dzisiejszy dyskurs o zrównoważonej architekturze.

Dom Modulo to mały i tani w budowie energooszczędny dom o powierzchni zabudowy nieprzekraczającej 35 mkw. Dom jest niewielki, dlatego Modulo House jest domem na teraz, zaspokajającym wszelkie bieżące potrzeby użytkowników. Dzięki prostej konstrukcji i starannie przemyślanym układzie funkcjonalnym, obiekt można z łatwością rozbudować o kolejny moduł wraz ze wzrostem potrzeb domowników.

Konstrukcja domu jest prosta do tego stopnia, że przy odrobinie chęci, każdy sam może ją sobie postawić bazując na wytycznych projektowych. Uniwersalna, klasyczna bryła i prosty dwuspadowy dach bez kominów obniżają znacząco koszty budowy domu. Budynek zaprojektowany został w technologi szkieletowej i składa się konstrukcji drewnianej, wypełnionej materiałem izolacyjnym.

Modulo House jest domem tanim zarówno w budowie jak i w eksploatacji. Dzięki dobrej izolacji i niewielkiej kubaturze zapotrzebowanie energetyczne jest nieduże, co znacząco wpływa na koszty utrzymania.

To minimalistyczny projekt. - Wierzymy, że komfort mieszkania nie wynika z jego wielkości lecz przytulnej i naturalnej aranżacji i przemyślanych rozwiązaniach funkcjonalnych. Modulo House jest projektem starannie przemyślanym, dzięki temu mogliśmy znacząco zredukować powierzchnię zachowując wszystkie niezbędne elementy i funkcje. To prawda, że niewielka przestrzeń wymaga pewnych kompromisów ale daje też dużo możliwości. Nie ma tu miejsca na rozrzutność, wszystko jest na swoim miejscu i tam gdzie być powinno. To zaleta małych przestrzeni, że jest w nich to co niezbędne - mówią architekci.

Pomimo niewielkich rozmiarów powierzchnia strefy dziennej jest wbrew pozorom bardzo duża bo aż 22.8 mkw. To przestrzeń zbliżona do tej projektowanej w średniej wielkości domach i bardzo rzadko spotykana w mieszkaniach.