×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Dom z piernika według marek Annabel's i Swarovski. Oto świąteczna fasada przy Berkeley Square w Londynie

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 30 lis 2021 13:54
Dom z piernika według marek Annabel's i Swarovski. Oto świąteczna fasada przy Berkeley Square w Londynie
Dom z piernika według marek Annabel's i Swarovski. Oto świąteczna fasada przy Berkeley Square, fot. mat. pras.
Dom z piernika według marek Annabel's i Swarovski. Oto świąteczna fasada przy Berkeley Square w Londynie
Dom z piernika według marek Annabel's i Swarovski. Oto świąteczna fasada przy Berkeley Square w Londynie

Aby uczcić sezon świąteczny, Annabel's i Swarovski nawiązały współpracę w celu stworzenia magicznej fasady, która dodaje cudownej kreatywności najbardziej kultowemu klubowi w Londynie i ożywia Berkeley Square, Mayfair.

REKLAMA

Tegoroczna fasada to radosne wyobrażenie domku z piernika, dopełniona cukrowymi dekoracjami z kryształów Swarovskiego, nad którymi pieczę sprawuje Dyrektor Kreatywna firmy Swarovski, Giovanna Engelbert. Swarovski i Annabel's stworzyli olśniewającą wystawę, która celebruje tradycje, cuda i rytuały sezonu świątecznego.

- Sezon świąteczny w końcu nadszedł, a my mieliśmy największą przyjemność w powołaniu do życia świata marzeń i wyobraźni. Jako dziecko zawsze wyobrażałam sobie wejście do domku z piernika, a możliwość skrystalizowania go teraz sprawiła mi największą radość - mam nadzieję, że ta fasada zbliży do siebie ludzi i będzie przypominać o cudach okresu świątecznego. Cukierkowy świat Swarovskiego spotyka się z okresem świątecznym, zamieniając go w magię - mówi Giovanna Engelbert, Dyrektor Kreatywna marki Swarovski.

- Okres świąteczny to wspaniały czas w Annabel's, ponieważ zawiera w sobie wszystko to, co kochamy w klubie. Po roku, w którym nie mogliśmy świętować, cieszymy się, że możemy współpracować z firmą Swarovski, aby stworzyć, jak do tej pory nasz najbardziej ambitny i ozdobny spektakl. Łącząc światy naszych dwóch marek, fasada będzie świecić jasno nad Berkeley Square jako latarnia światła rozsiewająca radość - dodaje Tatiana Kharchylava, Dyrektor Kreatywna Annabel’s.

Główna fasada zbudowana jest z milionów kryształów Swarovski. Do jej zbudowania zużyto kryształy z programu reignited, który daje niezużytym kryształom szansę na bycie uwielbianymi i nie pozwala, by cenny zasób się zmarnował. Są to resztki kryształów, ale ich jakość jest taka sama jak jakość wszystkich innych kryształów Swarovskiego.

Fasada w kolorze toffi, z lukrem wykonanym z ręcznie rzeźbionego i oprószonego kryształami włókna szklanego, aby szczegółowo określić kontury dachu (tak jak lukier cukrowy zdobiłby jadalny domek z piernika). Łabędzie Swarovskiego, obramowane laskami cukrowymi i zwieńczone ponadwymiarowymi cukierkami humbug, typowymi dla Wielkiej Brytanii, świecą z każdego okna budynku. Kolumny, które obramowują wejście do Annabel's, są oplecione szmaragdowymi i przezroczystymi kryształami, a olbrzymia figurka Świętego Mikołaja marki Swarovski wita gości u stóp drzwi.

Świąteczny nastrój wypełnia również wnętrze klubu. Wchodząc za magiczną fasadę, gości wita 3-metrowa choinka ozdobiona świątecznymi ornamentami Swarovskiego. Następnie na klatce schodowej wiszą 6-metrowe kryształowe laski cukrowe, a nad gośćmi unosi się koń karuzelowy Annabel z olśniewająco zdobionym siodłem. Główny motyw fasady jest kontynuowany w The Garden, gdzie miniaturowe domki z piernika ustawione są w The Sunken Bar, przedstawiając tradycyjne świąteczne dekoracje. Gości oczaruje również drzewko umieszczone w centrum The Garden, ociekające tysiącami olśniewających kryształów Swarovskiego i ponadwymiarowymi ozdobami.

Słynni portierzy Annabel stoją na straży w mundurach couture, stworzonych specjalnie na tę okazję przez brytyjskiego projektanta Richarda Quinna. Zgodnie z jego etosem projektowania, stroje prezentują wysoki poziom kunsztu i dbałości o szczegóły, z bogatymi kryształowymi haftami. Peleryna, buty i kapelusz zostały stworzone po to, aby portierzy czuli się wyjątkowo. Inspiracją do stworzenia peleryn były badania nad mężczyznami, którzy je nosili na przestrzeni dziejów. Quinn zastanawiał się, w jaki sposób te pomysły mogą być zaadaptowane do współczesności, aby w pełni uzupełnić krystaliczną fasadę Annabel's. Detale obejmują ozdobne, faliste krawędzie, na których można podziwiać kryształy Swarovskiego oraz herb Annabel, wyszyty srebrną nicią na tylnej części kołnierza. Richard Quinn mówi: "Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z wieloletnim partnerem, firmą Swarovski, przy tworzeniu szytych na miarę strojów dla słynnych portierów Annabel. Gdy świat zaczyna się otwierać na nowo, to wielka przyjemność uczestniczyć w tak radosnym i świątecznym projekcie. Zaprojektowaliśmy zdobione peleryny, kapelusze i buty, uzupełniające motyw krystalicznej fasady Annabel's, zapewniając ciepłe powitanie gościom wchodzącym do jej "magicznego świata".

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie