REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Drapacz chmur w sercu Augustowa?

  • Autor: Metro
  • 14 kwi 2014 10:04
Drapacz chmur w sercu Augustowa?

Władze Augustowa są po rozmowach z inwestorami z Arabii Saudyjskiej i Kataru, którzy nad jeziorem Necko chcą zbudować 40-piętrowy drapacz chmur. Ekolodzy są oburzeni, podaje gazeta "Metro".

REKLAMA

- To ma być hotel. Z początku byłem sceptyczny, bo jak tu w środku puszczy miałby wyrosnąć ogromny prostopadłościan? Ale budynek ma mieć kształt nie do końca rozwiniętego żagla. To korespondowałoby z naszymi jeziorami. Atrakcja przyciągnie turystów - mówi Kazimierz Kożuchowski, burmistrz Augustowa. Czytamy w "Metrze".

Inwestor upatrzył sobie teren w ujściu rzeki Netty. Jednak, aby powstał tam wysokościowiec, radni muszą zmienić miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, ale według burmistrza nie będzie z tym problemów - jest orzekonany, że również mieszkańcy poprą pomysł. 

Pierwszy wysokościowiec "Polski B" będzie nie tylko rewolucją dla samego Augustowa (dziś najwyższy budynek w mieście liczy cztery piętra), ale wprowadzi też zamieszanie w krajobrazie słynącej z walorów środowiskowych okolicy.

Jak podaje "Metro", dla ekologów to sytuacja nie do pomyślenia. - Nie potrafię wyobrazić sobie tam drapacza chmur. Byłby zaprzeczeniem wszystkiego, co ludzi przyciąga do Augustowa. Wątpię, by inwestor zaryzykował, bo nie znajdzie wielu chętnych na odpoczynek nad jeziorem w wieżowcu - mówi Rafał Kosno, znany lokalnie ekoaktywista ze Stowarzyszenia Federacja Zielonych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie